Jeremy Clarkson znany z programu Top Gear po raz kolejny skrytykował auta z jakimi miał styczność. Tym razem na łamach The Times podał dwanaście, których nie należy za wszelką cenę kupować.

Jak podaje Dziennik tak wygląda lista motoryzacyjnych bubli:

12. Ferrari 599 GTB Fiorano – „Jego aktywowane elektronicznym czujnikiem deszczu wycieraczki nie działały, światła miały moc knotów lampy naftowej, ogrzewanie nie grzało, a klimatyzacja nie chłodziła. Najgorsze jednak było to, że radio mówiło tylko po niemiecku\”.

11. BMW 645Ci – \”Za równowartość 75 tys. funtów dostaje się coś, co oczywiście zadowoli zatwardziałych fanów marki, którzy nigdy nie zdadzą sobie sprawy, że o ile beemki serii 7 były dziwaczne, 5 – paskudne, o tyle 6 – warto gnoić tylko za to, jakie są, tak jak czasami ma to miejsce w szkole, gdy ktoś obrywa tylko za to, jak wygląda\”.

10. Volkswagen Jetta – \”Żeby wam przybliżyć, jak denne i bez życia jest wnętrze Jetty, radzę założyć kartonowe pudełko na głowę. I nie zdejmujcie go potem przez 10 lat… Wierzcie mi. Utkwić w Jettcie, to tak jak dać się zamknąć w więzieniu w latach 30. Masz zamiar uciec za wszelką cenę\”.

9. Aston Martin Vanquish S – \”Ostatni z astonów ze starej szkoły tworzenia aut. Budowany w pocie czoła i przy pomocy młotków. Efekt? Samochód kosztuje więcej niż swoi bardziej cenni poprzednicy. Za kosmiczną cenę możemy mieć jednak furę ze skrzynię precyzyjną jak wiosło i wnętrze, które wygląda jak pozlepiane z różnych fragmentów pozbieranych z fordów ze złomowiska\”.

8. Cadillac SRX4 – \”To potwornie paskudny samochód. Tak paskudny, że jeśli chce się do niego wsiąść, robi się to tak szybko i niepostrzeżenie, jak tylko jest to możliwe. Niestety po zamknięciu drzwi od środka samopoczucie jeszcze się pogarsza. Jeśli miałbym go porównać do jakiegoś zwierzęcia, byłaby to krewetka. Albo coś równie ohydnego\”.

7. Mitsubishi Warrior – \”Dlaczego mielibyśmy kupić coś tak topornego? Jesteśmy Europejczykami. Piliśmy już herbatę, kiedy Amerykanie strzelali do Indian. Dlaczego więc na miłość boską próbuje się nam wcisnąć jako luksusowy samochód coś, co jest połączeniem leśniczówki z torami i podkładami kolejowymi\”.

6. Peugeot 407 Coupé 2.7 V6 HDi SE – \”To potwornie nudny samochód. A do tego skierowany do dziadków, którzy chcieliby się poczuć młodziej, prowadząc młodzieżowe auto. Pytanie brzmi tylko, który z pierników wydałby 21 900 funtów za wersję podstawową tego auta?\”.

5. Perodua Kelisa 1.0 GXi – \”Według instrukcji jego prędkość maksymalna to 88 mil na godzinę, ale do tej pory żaden z jego kierowców nie żył na tyle długo, żeby to można było zweryfikować. A jego nazwa brzmi po prostu jak choroba tropikalna!\”.

4 Land Rover Defender 90 Td5 Station Wagon – \”To miał być luksusowy samochód. Ale wyszło jak zawsze. Jest okropny: niewygodny, wolny, niepraktyczny i oczywicie niezbyt tani. Ale mimo to nikt, kto nim kiedykolwiek jeździł, nie zakwestionuje jego 60-letniej tradycji. A ktoś powinien\”.

3. Kia Rio – \”Jeśli pamiętacie film >Mucha 2