Ilona Felicjańska zasłynęła jako modelka i II wicemiss Polonia w latach 90. Potem zajęła się pisaniem książek i własnym biznesem, jednak z czasem  zaczęła uzależniać się od alkoholu i weszła w toksyczny związek, podczas którego doszło nawet do pobicia i aresztowania na Florydzie.

Ilona Felicjańska i Paul Montana wzięli ŚLUB w Londynie!

Ilona Felicjańska o swoim uzależnieniu

W kwietniu ubiegłego roku była modelka trafiła na odwyk do szpitala psychiatrycznego, ale niestety za pierwszym razem nie wygrała z uzależnieniem i w listopadzie znów zamknęła się w szpitalu.

Ilona z własnego wyboru poszła na zamkniętą terapię odwykową, sama tego chciała. Myślę, że postąpiła bardzo rozsądnie. Potrzebuję stabilizacji. Ilona tak samo. Nie wiem, czy możemy wzajemnie ją sobie dać. Gdy z powrotem obydwoje będziemy silni, gdy odbudujemy się psychicznie i spotkamy się za dwa miesiące, wówczas zobaczymy, czy nadal się lubimy, czy podobamy się sobie i czy chcemy razem być. Jeśli zdecydujemy, że już nie chcemy być razem, na pewno zapewnię Ilonie dach nad głową. Ona zawsze będzie mogła na mnie liczyć – mówił wówczas Paul Montana.

W marcu tego roku Ilona Felicjańska znów była widziana u boku Montany w jednej z warszawskich knajp, gdzie sączyli napój chmielowy, a potem w sierpniu paparazzi przyłapali ich znów na piciu piwa.

Ilona Felicjańska przyznała, że znów wróciła do alkoholu

Teraz Felicjańska zabrał głos na temat ostatnich doniesień. Na łamach „Faktu” zdradziła, że planuje otworzyć klinikę dla osób zmagających się z uzależnieniem.:

W tym momencie jestem w trakcie szkolenia na instruktora terapii uzależnień i terapeutę środowiskowego, a w ośrodku mam staż i przygotowuję się do tego zawodu. Kilka lat temu skończyłam studium psychologii psychotronicznej, napisałam książkę o uzależnieniu, brałam udział w niezliczonej ilości szkoleń i warsztatów i to wszystko daje mi możliwość pracy z ludźmi i pomaga mi. To jest moje powołanie. I tu zarówno moje uzależnienie, jak i trzeźwość dają mi ogromnie dużo – tłumaczy.

Ilona Felicjańska zmieniła nazwisko – została żoną Paula Montany

Wyznała też, że podczas terapii doszła do wniosku, że zaczęła pić przez brak ojca w domu.

Chodzi o brak ojca w dzieciństwie. W moim domu rodzinnym nie miałam stabilizacji i nie było tam mężczyzny, który traktowałby mnie jak księżniczkę. Gdy spotykałam mężczyznę, pojawiały się więc mechanizmy, które sprawiały, że traciłam silna osobowość i wchodziłam w bycie dziewczynką potrzebującą opieki. I dlatego picie pojawiło się i w pierwszym i w drugim małżeństwie – tłumaczy.

Ilona postanowiła ostatecznie odejść od Paula Montany:

Teraz jestem z drugim mężem w separacji, bo niestety, jeśli tylko jedna osoba dba o rozwój, chce uwolnić się od nałogu, ta druga ciągnie w dół […]. Bardzo to przykre, ale czasem miłość to za mało, trzeba podjąć trudne, drastyczne kroki i wybrać miłość i szacunek do siebie – powiedziała Ilona we „Fakcie”.

Zapowiedziała też, że do końca życia chce być już trzeźwa. Wierzycie jej?

Ilona Felicjańska fot. Podlewski/AKPA

Ilona Felicjańska Fot. Norbert Nieznanicki/AKPA

Ilona Felicjańska Fot. Piętka Mieszko/AKPA

Ilona Felicjańska, Paul Montana Fot. AKPA/AKPA

Ilona Felicjańska, Paul Montana Fot. AKPA/AKPA

Ilona Felicjańska, Paul Montana Fot. Niemiec/AKPA

Ilona Felicjańska i Paul Montata

Paul Montana, Ilona Felicjańska Fot. Baranowski Michał/AKPA