Co to jest stealthing? O tym szokującym zjawisku mówi się coraz głośniej

stealthing-g-R1 stealthing-g-R1

Wszystko zaczęło się dwa lata temu, gdy 19-letni mieszkaniec Florydy zamieścił w sieci intymny wpis o drastycznym nadużyciu, jakiego względem niego dopuścił się chłopak, którego poznał w internecie.

Zobacz: Ciężarna kobieta została aresztowana za seks… z NARZECZONYM

Kiedy znajomy zaproponował mu seks bez zabezpieczeń, chłopak odmówił. Podczas zbliżenia nagle odkrył, że jego partner nieoczekiwanie zdjął prezerwatywę.

Chłopak był w szoku. Napisał, że jest załamany.

Okazuje się, że ta koszmarna praktyka zdejmowania prezerwatywy bez wcześniejszej zapowiedzi podczas odbywania stosunku, stała się w ostatnim czasie obrzydliwym trendem. Media zaczynają opisywać zjawisko, o którym mówi coraz więcej przestraszonych osób.

Eksperci twierdzą, że takie zachowanie podczas aktu seksualnego nosi znamiona przemocy seksualnej. To rodzaj perfidnego gwałtu – osoba, która najpierw zapewnia, że skorzysta z prezerwatywy, a potem bez zapowiedzi ją zdejmuje, stosuje wobec drugiej osoby przemoc. Mówiąc wprost dopuszcza się gwałtu.

Czytaj: Dakota Johnson ZABIJA nowym wyznaniem o seksie z Jamie Dornanem

Zjawisko zyskało nazwę stealthing. Dotyczy par heteroseksualnych, jak i homoseksualnych.

Stealthing jest bardzo groźny nie tylko dla sfery psychicznej danej osoby – która po takim oszustwie czuje się wykorzystana, ale i dla zdrowia. Wiadomo, że prezerwatywa chroni przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Osoby, których partnerzy dopuścili się stealthingu, są przerażeni. Boją się chorób wenerycznych i wirusa HIV.

Za zjawiskiem stoi pewna ideologia. Chodzi o podkreślanie przewagi nad drugą osobą, w przypadku par heteroseksualnych mężczyźni, którzy usuwają prezerwatywę podczas stosunku, twierdzą, że ich prawem jest umieszczenie nasienia w ciele kobiety.

   
Beata Maj

Beata Maj - Head of Brand Content Redaktor Naczelna

Cenię gwiazdy, które inspirują i zarażają dobrą energią. Najchętniej piszę o polskich celebrytach - lubię tych, którzy mają do siebie dystans.

19 Komentarze
Opinie w linii
Zobacz wszystkie komentarze

I właśnie takie durne gadanie o puszczaniu się kobiet prowadzi do wyroków typu 2 lata w zawieszeniu za gwałt. A potem plujecie w necie, że takie zgwałcił a dostał wyrok w zawiasach. Przecież go prowokowała, co nie? Jeśli dorośli ludzie chcą uprawiać seks, uzgodnią warunki (tylko w gumce), to zgoda obejmuje tylko seks w gumce. Nie ma zgody na seks bez gumki to znaczy brak zgody na taki seks = gwałt. Do cholery, seks jest dla ludzi, to że ktoś chce go uprawiać tylko z jedną osobą przez całe życie, to jego wybór. Co mu do decyzji innych osób?

Większość mężczyzn to kurwiarze i debile mam nawet kolegów którzy się z tym zgadzają niestety taka prawda ogólnie to mało jest wartościowych mężczyzn trzeba uważać ogólnie ludzie to chuje bo kobiety są niewiele lepsze chociaż ja nawet gdybym chciała nie poszłabym prędko do łóżka ale gdyby facet coś takiego mi odwalił to oskarzylabym i gwałt albo puściła z torbami wzamian za milczenie

A jak kobieta wrabia mężczyznę w ciąże to też jest gwałt, czy jednak podwójne standardy mocno i nie?

Świat jest piękny tylko ludzie kurwy.

to niestety prawda, w związkach zdarzają się zdrady o których latami można nie wiedzieć!

I właśnie takie durne gadanie o puszczaniu się kobiet prowadzi do wyroków typu 2 lata w zawieszeniu za gwałt. A potem plujecie w necie, że takie zgwałcił a dostał wyrok w zawiasach. Przecież go prowokowała, co nie? Jeśli dorośli ludzie chcą uprawiać seks, uzgodnią warunki (tylko w gumce), to zgoda obejmuje tylko seks w gumce. Nie ma zgody na seks bez gumki to znaczy brak zgody na taki seks = gwałt. Do cholery, seks jest dla ludzi, to że ktoś chce go uprawiać tylko z jedną osobą przez całe życie, to jego wybór. Co mu do decyzji innych osób?

Nie mieszaj gwałtu ze zwykłym puszczaniem się. Za gwalt powinna byc surowsza kara. Faceci to banalne stworzenia jak widzą łatwa laskę to korzystają. Ktoś dobrze napisał chcesz żeby Cię szanowali to najpierw sama siebie szanuj.

No dokladnie, jak ma się stałego partnera i silny związek nie trzeba tego używać. A z takimi przypadkowymi to gumka tez czasem pęka i co wtedy? Ciąża hiv kila? Myślcie trochę.

No jak się ląduje w łóżku ledwo poznanego faceta, to czemu potem jedną z drugą sie rzuca. Jak sama siebie nie szanujesz to nie oczekuj tego od obcych.

Ja pierdziele to zamiast spać z przypadkowymi kolesiami, których nie znacie i którzy zawsze moga okazać sie porabani, znajdźcie sobie normalnych facetów. Chodźcie na randki, poznawajcie ich i nie wyskakujcie do łóżka na pierwszym spotkaniu. Będzie po problemie.

gość, 27-04-17, 16:33 napisał(a):Masakra ale zdarzylo mi sie pare razy niestetyparę razy? w burdelu pracujesz?

Co za bzdura, dzisiejszy swiat zaczyna mnie przerazac

nie uprawiam seksu z przypadkowymi osobami więc mnie to nie dotyczy. puszczalscy ludzie mają syfy na własne zyczenie. nie zal mi ich

gość, 27-04-17, 17:35 napisał(a):nie uprawiam seksu z przypadkowymi osobami więc mnie to nie dotyczy. puszczalscy ludzie mają syfy na własne zyczenie. nie zal mi ichpuk puk! dobrze, żeby cie jakiś zbok wygrzmocił w bramie! bez gumki oczywiście (hehe)

gość, 27-04-17, 19:49 napisał(a):[quote]gość, 27-04-17, 17:35 napisał(a):nie uprawiam seksu z przypadkowymi osobami więc mnie to nie dotyczy. puszczalscy ludzie mają syfy na własne zyczenie. nie zal mi ichpuk puk! dobrze, żeby cie jakiś zbok wygrzmocił w bramie! bez gumki oczywiście (hehe)[/quote]Uderz w stół, a kjurewka się obruszy. To nie to samo. Gwałt to coś innego. Nawet jak ją ktoś zgwałci i zarazi czymś to nie będzie jej wina. Puszczalscy ludzie są sami sobie winni jeśli zachorują na coś.

Chore!!! W ogole mezczyzni to jakis wybrakowany gatunek. Tak strasznie agresywny! Dobrze, ze teraz kobiety potrafia sobie same poradzic. Jedynie kary za gwalt powinny wzrosnac do 15 lat. A nie 2 w zawieszeniu.

gość, 27-04-17, 18:34 napisał(a):Co za bzdura, dzisiejszy swiat zaczyna mnie przerazacto nie bzdura, to dzisiejszy świat

Masakra ale zdarzylo mi sie pare razy niestety

gość, 27-04-17, 17:35 napisał(a):nie uprawiam seksu z przypadkowymi osobami więc mnie to nie dotyczy. puszczalscy ludzie mają syfy na własne zyczenie. nie zal mi ichmylisz sie, bo nigdy nie masz pewności, z kim uprawiał seks twoj partner/partnerka, nawet jeśli to mąż/żona. problem chorób dotyczy wszystkich, równiez tych, którzy przez całe życie mają tylko jednego partnera seksualnego