Zaledwie kilka dni przed koronacją Króla Karola III i Królowej Kamilii, styliści i projektanci dokonują ostatnich poprawek w strojach, które przyciągną uwagę wszystkich podczas uroczystości 6 maja.

Nowoczesne stroje dla pary królewskiej

Ekspert ds. mody królewskiej, Josh Birch Jones, najmłodszy członek Brytyjskiej Rady ds. Mody, powiedział Page Six Style, że przewiduje, że królewscy goście wybiorą „zmodernizowany” wygląd na wielkim wydarzeniu.

„Ze względu na decyzję o bardziej swobodnej koronacji, spodziewajmy się, że zobaczymy bardziej nowoczesną suknię na tę historyczną chwilę” – mówi o kreacji koronacyjnej Królowej Camilii.

Pałac wcześniej ogłosił, że ceremonia będzie „okrojonym” wydarzeniem w porównaniu z poprzednimi koronacjami, więc jeśli chodzi o wybór stroju, królewscy goście muszą wybierać mądrze, aby nie zacienić Króla i Królowej. Kamilia zatrudniła brytyjskiego projektanta mody Bruce’a Oldfielda, aby zaprojektował jej suknię koronacyjną.

„Królowa Camilla będzie najbardziej obserwowaną osobą podczas koronacji” – powiedział dla Page Six Style Birch Jones.

„Chciałbym zobaczyć Królową Kamilii w odcieniach beżu, kości słoniowej, być może wysadzanych symbolicznymi motywami reprezentującymi Wielką Brytanię i Wspólnotę Brytyjską”.

Birch Jones wcześniej pracował z kuzynkami książąt Williama i Harry’ego – Lady Amelią i Lady Elizą Spencer oraz słynną piosenkarką Micą Paris, którą ubrał na jej występ podczas Jubileuszu Platynowego w 2022 roku.

„Ze względu na ogłoszoną nowoczesność wydarzenia, zobaczymy potencjalnie bardziej okrojoną wersję poprzednich szat koronacyjnych, które będą obejmować symboliczne znaczenie poprzez haft kwiatów, natury i zwierząt, które są ważne dla Królowej Kamilii” – kontynuował.

„Bizuteria będzie kluczowym elementem koronacji dla Królowej Kamilii, a w szczególności pierścienia królowej małżonki, który zostanie wręczony w dniu koronacji” – dodał Birch Jones.

Decyzja Kamilii o wyborze Oldfielda była dla niektórych zaskoczeniem, zauważających, że był on „ulubionym” projektantem zmarłej księżnej Diany.

 

 

Książę Karol i Księżna Camilla

Książę Karol i Księżna Camilla, fot.Forum/ REUTERS

 Forum

Książę Karol i księżna Camilla obchodzą 15. rocznicę ślubu

Forum

Księżna Camilla i książę Karol

Księżna Camilla i książę Karol fot. Starstock