Weronika Ciechowska jest córką Małgorzaty Potockiej i kultowego lidera zespołu Republika, Grzegorza Ciechowskiego. Para była związana w latach 1985-1994. To właśnie dla Małgorzaty Potockiej muzyk zostawił swoją pierwszą żonę.

Małgorzata Potocka: Seks był dopełnieniem ekstazy twórczej

Weronika Ciechowska – córka legendy

Weronika przyszła na świat w 1987 roku. Dziewczyna, mając 20 lat, wyjechała do Stanów Zjednoczonych, gdzie ukończyła studia w zakresie ochrony środowiska i ekonomii. Z doniesień Super Expressu wynika, że dziś córka Grzegorza Ciechowskiego zajmuje się jazdą konną i prowadzi agencję sprowadzającą te szlachetne zwierzęta z Polski do USA.

 

Weronika Ciechowska niedawno sama została mamą. Miesiąc temu na świat przyszedł jej syn. Z tej okazji młoda mama połączyła się ze studiem Dzień Dobry TVN i opowiedziała o macierzyństwie. Zdradziła też, że nazwała syna na cześć zmarłego dziadka.

Grzegorz Ciechowski: chciał być kominiarzem, marynarzem i dyrektorem zoo

Myślę, że mój Grzegorz będzie kompletnie innym Grzegorzem, ale to, że ma imię dziadka, da mu w pewnym momencie do myślenia, jak ważną był dla mnie osobą Grzegorz Ciechowski. Zwyczaj uświadamiamy sobie te sytuacje, jak już jesteśmy starsi. Każdy dzień bez mojego ojca jest smutnym dniem. Myślę o nim i wyobrażam sobie, jak by to było gdyby był. Uwielbiał Nowy Jork, na pewno by nas odwiedzał i wszystko byłoby łatwiejsze. My musimy jednak skupiać się na tym, co dobre. Mamy szczecie, że jesteśmy zdrowi, że mamy nowy dom, mamy zdrowego Grzesia – powiedziała w rozmowie z Basią Pasek.

Weronika wyznała, że myśli już o powrocie do pracy.

Bardzo bym chciała poczekać, niestety w Stanach Zjednoczonych urlop macierzyński trwa tylko 12 tygodni. Kupiliśmy 2 miesiące temu dom, mamy rachunki, dlatego będę musiała wrócić do pracy

Na szczęście może liczyć na pomoc babci. Małgorzata Potocka jest gotowa ruszyć do Nowego Jorku, jak tylko stanie się to możliwe.

Pierwszy dzień, kiedy zostaną odblokowane granice, ja siedzę w samolocie, to jest oczywiste. Chciałbym być w Nowym Jorku i być z Weroniką. Dzięki temu, że mamy ten Internet to ja uczestniczę w ich życiu, całe dnie włączona jest kamera i mamy nieustanną transmisję – wyznała aktorka.

10 lat temu zmarł Grzegorz Ciechowski

Doceniacie jej poświęcenie?

 

 

Grzegorz Ciechowski

Grzegorz Ciechowski, Polska 2001, Republika, fot. Proñczyk/AKPA

Małgorzata Potocka

Małgorzata Potocka, Weronika Ciechowska, SK:, , fot. Kurnikowski/AKPA