28-letnia Demi Lovato od lat bardzo otwarcie mówi o sobie, swoich kompleksach, problemach z uzależnieniem, a także seksualności. Gwiazda, która przez lata była w związku z Wilmerem Valdemarrą (aktorem znanym przede wszystkim z serialu „Różowe lata 70.”), wyznała jakiś czas temu, że jest biseksualna. Zaś w marcu 2021 określała się już jako osoba panseksualna („ślepa na płeć”). Jej droga do odnalezienia siebie się na tym nie skończyła.

Dlaczego zakończyła się PRZYJAŹŃ Seleny Gomez i Demi Lovato?

Teraz na swoich social mediach zamieściła odważne wideo, w którym tłumaczy swoim fanom, że nareszcie określiła swoją tożsamość seksualną i jest nią niebinarność, „Dziś jest dzień, w którym tak się cieszę, że mogę podzielić się z wami wszystkim – swoim życiem – z dumą informuję, że identyfikuję się jako osoba niebinarna i oficjalnie będę do siebie referować jako oni/ich”, napisała na Instagramie.

Czym jest niebinarność seksualna?

Tożsamość płciowa nie jest jednoznaczna z orientacją seksualną, osoby niebinarne mają różne orientacje seksualne, podobnie jak osoby cispłciowe (określające się jako kobieta lub mężczyzna). Niebinarne tożsamości płciowe nie są powiązane z określonym wyrażeniem płci, takim jak androgynia. Tłumacząc na prosty język, Demi Lovato nie czuje się związana ani z żeńską ani męską płcią. Sugeruje, że powinno się do niej zwracać nie „ona/jej” a „oni/ich”.

Demi Lovato po PRZEDAWKOWANIU nie rezygnuje z alkoholu i marihuany

Problemy z seksualnością i tożsamością płciową są coraz szerzej omawiane. Ze strefy tabu te problemy zostają wyciągane właśnie dzięki odwadze osób publicznych, z którymi młodzi ludzie mogą się utożsamiać.

Jedno jest pewne, z takim rozterkami nie można zostać pozostawionym samemu sobie. Warto porozmawiać z bliskimi osobami lub poradzić się specjalisty. 

 

Demi Lovato na Grammy 2020/fot. Reuters/Forum

Demi Lovato po odwyku.

Demi Lovato Fot.Forum.