Po długim i burzliwym procesie, który śledziły media na całym świecie Johnny Depp został ostatecznie oczyszczony z zarzutów, a Amber Heard winna zniesławienia aktora. Dla Johnny’ego wyrok oznaczał przede wszystkim odzyskanie dobrego imienia i kariery zrujnowanej przez oskarżenia Amber.

Jeszcze w trakcie trwania procesu ogromne rzesze lojalnych fanów stało murem za celebrytą, a sympatię i poparcie w stronę aktora wyrażało wiele innych gwiazd. Teraz, gdy oczyścił swoje imię ma szansę kontynuować swoją aktorską karierę.

Johnny Depp WRACA DO GRY! Założył TikToka i w ciągu jednego dnia zdobył ponad 7 mln obserwatorów

Zagraniczny portal donosi, że Disney zaproponował Johnny’emu Deppowi 300 milionów za powrót do „Piratów z Karaibów”

Jednym z największych ciosów dla 59-letniego aktora było wyrzucenie go z kolejnych części „Piratów z Karaibów”, w których grał kultową już rolę kapitana Jacka Sparrowa oraz „Fantastycznych Zwierząt”, gdzie zastąpił go Mads Mikkelsen. Depp, który od początku był pewny swojej niewinności pod przysięgą w sądzie orzekł, że nawet po oczyszczeniu z zarzutów nic nie przekona go do powrotu na plan filmu Disneya:

W tej chwili w oparciu o wszystko, nawet gdyby przyszli do mnie z 300 milionami dolarów i milionem alpak, nic na tej planecie nie skłoniłoby mnie do powrotu i pracy z Disneyem przy filmie „Piraci z Karaibów” – oświadczył Depp

Jak jednak donosi australijski portal Poptopic, Disney wyszedł naprzeciw jego „żądaniom”  i zaoferował aktorowi umowę o wartości 301 milionów dolarów, która obejmie sporą darowiznę na rzecz wybranej przez Deppa organizacji charytatywnej. Umowa dotyczy powrotu aktora jako Jacka Sparrow w 6. części „Piratów z Karaibów” oraz spin-offie na Disney+ o wczesnym życiu kapitana Czarnej Perły.

Z kolei przedstawiciel aktora w rozmowie z NBC News poinformował, że radosna dla fanów wieść jest…zmyślona, a inspiracją do niej stało się oświadczenie Deppa o „300 milionach dolarów i milionie alpak”. Nie przeszkodziło to jednak plotce rozlać się po całym internecie z prędkością światła.

Cóż, chyba nie mamy jednak szans na ponowne usłyszenie kultowego tekstu z filmu: „Zapamiętajcie dzień, w którym prawie udało wam się złapać kapitana Jacka Sparrowa”, choć niewątpliwie w wielu sercach wciąż tli się nadzieja na ponowne dogadanie się Deppa z Disneyem.

Johnny Depp

Johnny Depp na planie filmu Piraci z Karaibów, fot.Capital Pictures

To do NIEGO zadzwonił Johnny Depp po ogłoszeniu werdyktu

Backgrid UK / Forum

Backgrid UK / Forum

johnny depp

Reuters / Forum

Reuters / Forum

Johnny Depp dał koncert w Anglii, w oczekiwaniu na wyrok sądu (WIDEO)

PA Images / Forum

Johnny Depp na ściance.

Johnny Depp na ściance. Fot.Forum.

Backgrid USA / Forum

To jest HIT! Prawniczka Amber Heard stała po autograf Johnny’ego Deppa [WIDEO]