Donald Trump ostro atakuje papieża Leona XIV. Słowa prezydenta USA niosą się po całym świecie

Leon XIV, Donald Trump, fot. Instagram Leon XIV, Donald Trump, fot. Instagram

Donald Trump po raz kolejny nie gryzł się w język. Tym razem jego niewybredny komentarz dotyczył jego rodaka, papieża  Leona XIV. Co takiego powiedział?

Mija rok pontyfikatu papieża Leona XIV

Już w przyszłym tygodniu, 21 kwietnia minie rok od dnia, w którym zmarł papież Franciszek. 8 maja 2025 miało miejsce drugie konklawe, które zostało zwołane po śmierci papieża Franciszka. W wyniku czwartego głosowania Robert Prevost, czyli pochodzący ze Stanów Zjednoczonych duchowny został wybrany na 267. papieża i przybrał imię Leon XIV.

Jego pochodzenie początkowo wzbudzało kontrowersje z uwagi na prezydenturę Donalda Trumpa. Jak się jednak dość szybko okazało, papież Leon ma dość odmienne poglądy. Trumpowi nie jest obecnie po drodze z nową głową kościoła rzymskokatolickiego, a sam duchowny krytykował podejście administracji Trumpa m.in. w zakresie jego ostrej polityki względem imigrantów.

Zobacz więcej: Coming out gwiazdy uwielbianego programu. Pokazał partnera w romantycznej sesji

Donald Trump zaatakował papieża Leona XIV

W ostatnim czasie Trump zszokował cały świat, kiedy w swoim poście w mediach społecznościowych groził zagładą ludności Iranu. Teraz po raz kolejny zaskoczył serią wpisów, w których tym razem skupił się na swoim rodaku, papieżu Leonie XIV.

Papież Leon jest słaby w walce z przestępczością i fatalny w polityce zagranicznej – napisał na swojej platformie Truth Social.

Według jego słów, jego wybór nie był tak naprawdę skutkiem jego zasług i uznania przedstawicieli Kościoła, a miał wynikać jedynie z jego prezydentury.

Leon powinien być wdzięczny, ponieważ jak wszyscy wiedzą, był szokującą niespodzianką. Nie znajdował się na żadnej liście kandydatów. Gdybym nie był w Białym Domu, Leon nie byłby w Watykanie – twierdzi.

W ostatnim czasie papież krytykował sytuację polityczną w Stanach Zjednoczonych, a także ich politykę międzynarodową.

Zobacz więcej: “Znalazła się na samym dnie”. Uwielbiana gwiazda trafiła na odwyk. Plotki okazały się prawdą

 

Konflikt między Donaldem Trumpem a papieżem Leonem XIV

Co ciekawe, Lous czyli brat Leona XIV jest zwolennikiem Trumpa oraz związanego z nim ruchu MAGA.

Lubię jego brata Louisa dużo bardziej niż jego, ponieważ Louis jest za MAGA. On to pojmuje, a Leon nie! – napisał Trump.

W ostatnim czasie papież skrytykował również jego politykę względem Wenezueli oraz Iranu.

Nie chcę papieża, który sądzi, że jest w porządku, aby Iran miał broń atomową. Nie chcę papieża, który sądzi, że to straszne, że Ameryka zaatakowała Wenezuelę – odpowiedział mu.

W ostatnim czasie Leon spotkał się z byłym doradcą Baracka Obamy, Davidem Axelrodem, którego Trump nazwał “frajerem z lewicy”. Udostępnił również wygenerowaną przez sztuczną inteligencję grafikę, na której ukazany był jako uzdrowiciel i zbawiciel świata, z flagą USA i na tle Statui Wolności. Jego wpisy wywołały w sieci powszechne oburzenie.

Zobacz więcej: Krupińska przyłapała męża w łóżku. Wszystko nagrała. “Twoja dziewczyna chrapie”
Grafika z Donaldem Trumpem, fot. Truth Social
Grafika z Donaldem Trumpem, fot. Truth Social
Donald Trump, fot. Forum
Donald Trump, fot. Forum
Donald Trump z raną podczas konferencji prasowej, fot. Forum
Donald Trump, fot. Forum
Decyzje polityczne Trumpa wpływają na cały świat, fot. Wikimedia.org
Donald Trump, fot. Wikimedia.org
Donald Trump, fot. Wikimedia.org
Donald Trump, fot. Wikimedia.org

 

 

Kacper Kulaszewski - Redaktor

Redaktor serwisu kozaczek.pl i student filologii angielskiej. Na co dzień zajmuje się również nauczaniem języka angielskiego i pochłanianiem popkultury.

1 Komentarz
Opinie w linii
Zobacz wszystkie komentarze

Trump wymaga pilnego leczenia psychiatrycznego!!!! Pilnego.