Donald Trump (77 l.) musi zapłacić ogromną karę. Żeby jednak uzbierać tę zawrotną kwotę musi znaleźć nowe źródło przychodu? Donald Trump właśnie pochwalił się własną marką sneakersów dzień po tym, jak nowojorski sąd nakazał mu zapłacić 354,9 mln dolarów kary za zawyżenie majątku netto w celu oszukania pożyczkodawców.

Zobacz policyjne zdjęcie Trumpa. Śmiechom nie ma końca

Złote sneakersy „Never Surrender High-Tops” kosztują na stronie ok. 1600 złotych, jednak są już wyprzedane. Dostępne są jeszcze 2 inne modele (w bieli i czerwieni) po 800 złotych sztuka. A także wodę kolońską i damskie perfumy po 400 złotych

Donald Trump pojawił się na wielkiej imprezie dla miłośników sportowego obuwia „Sneaker Con” w Filadelfii, gdzie pokazał premierowo swój własny model butów. Sala oszalała – słychać było buczenie, ale i oklaski.

Donald Trump buty

Donald Trump i jego złote sneakersy

Jak na niego przystało Donald Trump ostro skrytykował później sędziego Arthura Engorona, który w piątek nakazał jemu oraz jego najstarszym synom i współpracownikom zapłatę ponad 354,9 mln dolarów (plus odsetki) kary. Trump i „spółka” zostali uznani za winnych umyślnego popełniania oszustw finansowych na przestrzeni dziesięciu lat.

To ONA będzie walczyć z Donaldem Trumpem o prezydenturę

Sędzia Engoron zakazał także Donaldowi Trumpowi pełnienia funkcji urzędnika lub dyrektora jakiejkolwiek nowojorskiej korporacji przez 3 lata, „Ich całkowity brak skruchy i wyrzutów sumienia graniczy z patologią”, powiedział w oświadczeniu sędzia Arthur Engoron.

Zajrzyj do galerii zdjęć poniżej: