Mówi się o Agacie Dudzie, że to najbardziej milcząca Pierwsza Dama w historii. Wyborcy często zarzucają jej, że nie zabiera głosu w sprawach istotnych dla kraju. A jej funkcja ogranicza się do towarzyszeniu u boku męża i jak to mówią złośliwi „do dekoracji”.

Dorota Wellman odmawia wywiadu.

Dorota Wellman, znana głównie z prowadzenia programów w śniadaniówce udzieliła wczoraj wywiadu Magdzie Mołek. W pewnym momencie została zapytana, jakie pytania chciałaby zadać Agacie Dudzie. Wellman nie miała jednak wątpliwości, ze nie chce zadać jej ŻADNYCH pytań.

Kinga Duda po raz pierwszy o nowej pracy!

Nie chcę rozmawiać z Agatą Dudą. Nie interesuje mnie, co ma do powiedzenia – wyznała. Jeśli ktoś pełni w państwie taką funkcję, jest pierwszą damą, ma taką możliwość, taką życiową szansę, żeby zrobić wiele dobrych rzeczy i nie wykorzystuje tej sytuacji do tego, by zajmować się istotnymi sprawami kobiet, dzieci, rodzin. Żeby nie tylko prezentować się w pięknych sukniach na Dożynkach, tylko żeby zrobić coś naprawdę dobrego dla szkolnictwa, kiedy jest się nauczycielem. Jeżeli nie wykorzystuje się żadnej swojej szansy, tylko pełni funkcje czysto reprezentacyjne – pokazuje się, kiedy musi, albo wyjeżdża z biurem podróży ze swoim mężem – to w ogóle mnie nie interesuje, co ma do powiedzenia – uzasadniła swoją decyzję.

Tak Agata Duda ubrała się do LASU. Para prezydencka zabrała się za sprzątanie

Wellman nie skończyła na tym wątku o byciu żoną prezydenta. Uznała, że każda pierwsza dama powinna zabrać się do roboty.

Zwracam uwagę na to, że wszystkie prezydentowe powinny zabrać się do roboty. (…) Wybierz sobie coś i nie siedź w miejscu, dostając jeszcze za to siedzenie pieniądze. – powiedziała.

Agata Duda krytykowana przez internautów. Rozmawiała z Siostrami Kapucynkami

Aktualnie jednak Agata Duda nie dostaje żadnego wynagrodzenia. Jest na tak zwanym utrzymaniu męża. Czy zgadzacie się z Dorotą? A może Pierwsza Dama nie powinna udzielać wywiadów? Dajcie znać w komentarzu!

 

scena z: Andrzej Duda, Agata Kornhauser-Duda, SK: Uroczyste wręczenie nagród oraz Koncert Laureatów XVIII Konkursu Chopinowskiego, , fot. Piętka Mieszko/AKPA

Skierdy (gmina Jabłonna) 21.06.2021. Prezydent RP Andrzej Duda z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą wziął udział w akcji „sprzątaMY” na terenie Nadleśnictwa Jabłonna; n/z Andrzej Duda, Agata Kornhauser-Duda,Image: 616968380, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Mateusz Wlodarczyk / Forum

scena z: Dorota Wellman, SK:, , fot. Podlewski/AKPA

scena z: Dorota Wellman, fot. Baranowski/AKPA