Sprawcą strzelaniny w Highland Park 4 lipca, w Dzień Niepodległości USA jest 22-letni Robert „Bobby” Crimo III, który jest raperem występującym pod pseudonimem „Awake The Rapper”. Crimo ma 16 000 subskrybentów na Spotify, a jego wartość rynkową wycenia się na 100,000 dolarów.

Tragedia w escape roomie – zginęło 5 osób

Robert „Bobby” Crimo

Mężczyzna podejrzany o zabicie 6 osób i zranienie kilkudziesięciu innych podczas parady 4 lipca w Highland Park to wspierający Donalda Trumpa raper z pozornie udaną karierą muzyczną. Jego kariera raperska nabrała mrożącego krew w żyłach znaczenia po strzelaninie.

W sumie w tragicznym zdarzeniu 26 ofiar zostało rannych, z czego 25 odniosło rany postrzałowe. 6 osób pozostaje w szpitalu na leczeniu. Przedział wiekowy ofiar to 8 do 85 lat, przy czym około 4 lub 5 zastrzelonych uważa się za dzieci.

Raper sprawcą strzelaniny w Highland Park

Crimo został aresztowany po wielogodzinnej obławie, w której uczestniczyły władze lokalne i federalne. Teraz okazało się, że jego ojciec, 58-letni Bob Senior, jest lokalnym właścicielem delikatesów, który kiedyś kandydował na burmistrza, podczas gdy jego mama, 48-letnia Denise Pesina, została kiedyś aresztowana pod zarzutem pobicia w wyniku domowej sprzeczki.

2 Polaków zginęło w tragedii w Manchesterze

Crimo ma dwoje rodzeństwa, w tym 27-letnią siostrę Lynette Pesinę, której rodzina mieszka w pięknym domu za 425,000 dolarów w Highwood, blisko miejsca strzelaniny. W 2020 roku Crimo został sfotografowany na wiecu Donalda Trumpa w przebraniu książkowego „Waldo”, a także w jego social mediach na jednym ze zdjęć pozuje z flagą wspierającą Donalda Trumpa.