Wczoraj rozeszła się wieść, że Doda i Emil S. usłyszeli zarzuty działania na szkodę inwestorów, którzy wsparli finansowo ich produkcje filmowe. Producent został zatrzymany po usłyszeniu 45 zarzutów m.in. ukrywanie pieniędzy przed wierzycielami i przywłaszczenia ponad 8 milionów złotych.

Doda już po rozwodzie! Nastąpił nagły zwrot akcji: Emil Stępień PRZEPRASZA byłą żonę

Emil S. wyszedł na wolność

Jak dowiedział się reporter RMF FM Krzysztof Zasada, Emil S. został już wypuszczony do domu:

Wobec Emila S. zastosowano wolnościowe środki zapobiegawcze, kilkumilionowe poręczenie majątkowe, dozór policji (3 razy w tygodniu) i zakaz opuszczania kraju. Wobec Doroty Rabczewskiej również zastosowano wolnościowe środki zapobiegawcze, poręczenie majątkowe, dozór policji i zakaz opuszczania kraju – przekazała rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz.

Emil S. opuścił areszt po wpłaceniu poręczenia majątkowego w wysokości 4 mln zł. Z kolei piosenkarka wpłaciła jedynie kilkadziesiąt tys. zł. Oznacza, że oboje będą odpowiadać przed sądem z wolnej stopy.

Podobno były mąż Dody został zatrzymany w swoim mieszkaniu w Warszawie przez policjantów z wydziału odzyskiwania mienia.

Materiał dowodowy w sprawie wskazuje, że podejrzany dokonał powyższego w celu udaremnienia zaspokojenia wierzycieli posiadających wobec spółki należności zasądzone orzeczeniami sądów. Emil S. zawarł również umowy przenoszące prawa autorskie oraz udziały w zyskach osiąganych z produkcji filmowych. Zarzuty dotyczą również przywłaszczenia mienia w łącznej wysokości około 8,5 mln na szkodę 44 pokrzywdzonych inwestorów, którzy finansowali produkcje filmowe – tłumaczy Aleksandra Skrzyniarz.

Piosenkarka usłyszała jeden zarzut. Chodzi o udzielenie pomocy do usunięcia zagrożonych zajęciem składników majątkowych spółki zajmującej się produkcją filmów poprzez utworzenie na terenie Malty nowej jednostki gospodarczej – spółki prawa maltańskiego.

Kim jest Emil Stępień? Wiedzieliście, że zaczynał na Giełdzie Papierów Wartościowych?

Doda dziś wybrała się na siłownię. Stamtąd skomentowała najświeższe doniesienia o tym, że jej były mąż jest już na wolności:

Tak, kochani, wiem, że Emil wyszedł na wolność. Wiem, że wpłacił 4 mln zł kaucji. W związku z tym, że kompletnie nie jestem poinformowana o dystrybucji mojego filmu, nie znam żadnej listy, dowiaduję się o premierach w Chicago od moich fanów, w innych państwach również, wszystko dzieje się poza moimi plecami. Więc prawdopodobnie do końca roku wychodzę z tej spółki i nie chcę mieć z tym nic wspólnego, sorry. 

Emil Stępień o imprezie rozwodowej Dody: „Podzieliliśmy się obowiązkami domowymi”

Doda Fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

Doda Fot. Piętka Mieszko/AKPA

Doda Fot. Baranowski/AKPA