Wywiad z Emmą Watson przeprowadziła dziennikarka Dzień Dobry TVN, Anna Wendzikowska.

– Na początku w ogóle nie mogłam zrozumieć tej dziewczyny. Nie pojmowałam dlaczego to zrobiła. Nie chciałam zrobić z tego parodii, żeby widz pomyślał, że się z niej naśmiewam. Największym wyzwaniem było dla mnie zrozumieć jej motywację – od tego zaczęła Emma.

– To jest historia młodych ludzi okradających domy sławnych osób kradnących nie tylko ich rzeczy, ale ich styl życia. Czy ten projekt sprawił, że zaczęłaś się zastanawiać nad tym, jaką siłę oddziaływania mają gwiazdy?

– To właśnie dlatego ten projekt mnie tak zainteresował. Sława jest ważną częścią mnie, mojego życia i mojej pracy. To jest fascynujące co ten film, co ta historia mówi o współczesnej kulturze. To jest bardzo aktualny film, wszyscy o mnie mówią i o to mi własnie chodziło.

– Od kilku lat grasz w różnych ciekawych projektach, ale znana jesteś głównie z Harrego Pottera. Jakie to uczucie, kiedy coś tak wielkiego przechodzi do historii?

– To było potwornie trudne, Harry Potter to było 12 lat mojego życia. Spędziłam na planie tego filmu więcej czasu niż gdziekolwiek indziej. To jest wielka zmiana kiedy kończy się coś takiego, ale z drugiej strony teraz mam drugie życie, mogę grać w filmach takich jak ten, jestem gotowa na nowe projekty i nowe przygody, więc to jest smutne i ekscytujące za razem, słodko gorzkie można powiedzieć.

– Bardzo wcześnie zdecydowałaś, że chcesz być aktorką. Skąd w tak młodym wieku wiedziałaś kim chcesz być? Pewnie nie bardzo wiedziałaś czym w ogóle jest aktorstwo.

– To prawda, przecież kiedy zagrałam w pierwszym filmie miałam zaledwie 9 lat. Wraz z wiekiem, z każdym kolejnym rokiem odkrywam na nowo, czym jest ten zawód. Sama dla siebie definiuje, czym jest aktorstwo. Jako dojrzała aktorka jestem inna niż, jak byłam aktorką dziecięcą- to jest podroż i ciągłe odkrywanie czegoś nowego.

– Czy aktorstwo spełniło Twoje oczekiwania?

– O to właśnie chodzi! Nie wiem, czy ja w ogóle miałam jakieś oczekiwania i marzenia. To wszystko było zawsze dziwne i niewiadome. Kariera pojawiła się niespodziewanie i była wielkim zaskoczeniem.

– Czy Twoi rodzice, którzy są prawnikami, nie mieli nic przeciwko temu, że wybrałaś sobie taki specyficzny zawód?

– Nigdy nie wyrazili swojego sprzeciwu, ale to jest dla nich inny świat, na pewno byli zaskoczeni tym, jak potoczyła się moja kariera, ale każdy by był zaskoczony na ich miejscu.

Tutaj możecie zobaczyć wywiad z Emmą dla Dzień Dobry TVN.

Emma Watson w wywiadzie dla DDTvn

Emma Watson w wywiadzie dla DDTvn

Emma Watson w wywiadzie dla DDTvn

Emma Watson w wywiadzie dla DDTvn

Emma Watson w wywiadzie dla DDTvn