Eva Longoria zachwyciła swoją obecnością na czerwonym dywanie podczas Festiwalu w Cannes we Francji. 48-letnia aktorka i reżyserka pozowała na dywanie „The Old Oak” w Palais des Festivals w przepięknej sukni o odcieniu nude, ozdobionej tysiącami błyszczących koralików i kamieni.

Eva Longoria olśniewa w Cannes

Kreacja ta charakteryzowała się misternie wykonanym tyłem, w całości przezroczystą spódnicą, trenem oraz wycięciami po bokach, które podkreślały jej talię.Jej włosy zostały zaplecione w eleganckie upięcie, a do sukni perfekcyjnie dobrała brokatowy makijaż oczu.

Maciej Musiałowski na festiwalu w Cannes. Pojawił się w projekcie Gosi Baczyńskiej

Po tym spektakularnym występie na czerwonym dywanie, Eva Longoria skierowała uwagę na podwójne standardy panujące w Hollywood.

Podczas swojej prelekcji Kering Women in Motion, Eva wspomniała o swoim debiucie reżyserskim w filmie „Flamin’ Hot”. Porównała presję, jaką kobiety muszą znosić w branży filmowej, do presji, jakiej podlegają mężczyźni, zauważając, że dla mężczyzn stawki są znacznie niższe.

Weronika Rosati zachwyciła kreacją w Cannes! Pokazała klasę

„Problem polega na tym, że jeśli ten film nie odniesie sukcesu, ludzie powiedzą: 'Oh, historie latynoskie nie mają szans… kobiety reżyserki sobie nie radzą’. Dla nas dostęp do kolejnych szans jest ograniczony”, powiedziała Eva, cytowana przez Variety. „Biały mężczyzna może wyreżyserować film za 200 milionów dolarów, który okaże się porażką, a następnie dostaje szansę na kolejny projekt. To jest problem. Ja dostaję jedną szansę, muszę pracować dwa razy ciężej, dwa razy szybciej, dwa razy taniej.”

Eva podkreśliła, że te trudności nie zniechęcają jej. Wręcz przeciwnie, dodają jej motywacji. Podczas festiwalu Eva Longoria była bardzo aktywna. Wzięła udział w gali amfAR Cannes Gala 2023, na której obecność zarejestrowało ponad 80 gwiazd.

Eva Longoria attends the 'The Old Oak’ premiere during the 76th Cannes Film Festival at Palais des Festivals in Cannes, France, on 26 May 2023. Photo: Alec Michael