Przez długi czas Ewa Farna zapewniała, że dobrze się czuje w swoim ciele. Mówiła, że dodatkowe kilogramy dodają jej kobiecości i wydawało się, że piosenkarka nie będzie z nimi walczyć.

Tymczasem z nowego numeru magazynu SHAPE dowiadujemy się, że Ewa zdecydowała się jednak na zmianę stylu życia.

W moim życiu wydarzyło się ostatnio bardzo dużo – mówi Farna w Shape. – Zdałam maturę (do której przygotowywałam się przez pół roku), przeniosłam się do Warszawy i z miejsca weszłam w trasę koncertową, studiowanie. Wiadomo, z czym się wiążą koncerty: mało snu, dużo niezdrowego jedzenia i godziny spędzane w autobusie. Zdarza się, że kiedy emocje ochłoną, chodzę spać o drugiej, a wstaję o piątej. Jedzenie w fastfoodach, dużo napojów energetycznych – po prostu inaczej się nie da – opowiada wokalistka.

Jednocześnie Ewa zapewnia, że chce skończyć z takim stylem życia:

Jestem typem, który zajada stres, obawiam się więc dodatkowych kilogramów. A muszę być w formie. Akcja SHAPE to dla mnie szansa na uporządkowanie życia, przynajmniej w jego odsłonie zdrowotno-ruchowej. Liczę na to, że potrafię się zdyscyplinować – regularnie jeść, ćwiczyć. Obiecuję nie spóźniać się na treningi. Kto wie, może to pomoże mi też znaleźć chłopaka (śmiech) – mówi wokalistka.

W odchudzaniu będą pomagać Ewie Joanna i Dariusz Brzezińscy, trenerzy i dietetycy.

– Dieta opracowana specjalnie dla Ewy oparta jest na produktach o niskim indeksie glikemicznym. W menu nie może zabraknąć też zdrowych tłuszczów, np. oleju lnianego. Edukację dietetyczną Ewy rozpoczęliśmy od wprowadzenia prostych zasad oraz odrzucenia kilku mitów, m.in. o tym, że nie należy jeść po godz. 18, czy o konieczności liczenia kalorii. Ewa uczy się prawidłowych wyborów żywieniowych, by po 4 miesiącach samodzielnie układać swoje menu. Hasło, jakie będzie
przyświecać Ewie w tym miesiącu to „Nie jesz – tyjesz” – mówi Joanna Brzezińska.

Szczegóły diety Ewy oraz specjalnie opracowany trening znajdziecie w nowym numerze SHAPE.

A my będziemy się przyglądać metamorfozie Ewy. Ciekawe, jak gwiazda będzie wyglądać za 2-3 miesiące?

Ewa Farna zmienia styl życia z SHAPE (FOTO)

Ewa Farna zmienia styl życia z SHAPE (FOTO)