Emil S. to były mąż Dody, producent filmowy i biznesmen, o którym w 2021 roku zrobiło się głośno za sprawą konfliktu z ex-żoną, filmu „Dziewczyny z Dubaju” oraz przekrętów finansowych, które doprowadziły go do aresztu i postawieniu mu 95 zarzutów.

Dotyczyły one przywłaszczenia sobie mienia o łącznej wartości 8,5 mln zł, działania na szkodę 44 inwestorów, udaremnienie zaspokojenia wierzycieli poprzez utworzenie spółki z siedzibą na Malcie i przeniesienie na nią majątku, przywłaszczenia sobie środków pieniężnych przeznaczonych na produkcję filmu „Grom”, który nigdy nie powstał w kwocie około 4,7 mln złotych oraz uszczuplenie zaspokojenia wierzycieli przy produkcji „Dziewczyn z Dubaju”.

Doda w pierwszym wywiadzie po rozwodzie: „Na łopatki rozłożyło mnie, że były mąż był dla mnie miły”

Emil. S po sześciu miesiącach w areszcie pozostanie za kratami

Choć prokuratura od początku chciała, by tymczasowo aresztować Emila S., zamiast tego zastosowano tzw. wolnościowe środki zapobiegawcze – mężczyzna miał zakaz opuszczania kraju i dozór policji oraz wpłacił poręczenie majątkowe w wysokości 4,5 mln zł. Jakiś czas później sąd zadecydował jednak, by zastosować wobec niego areszt tymczasowy.

Teraz okazuje się, że zapadła kolejna decyzja wobec ex-męża Dody. Emil S. p sześciu miesiącach za kratami dalej pozostanie w areszcie:

Na wniosek prokuratora sąd przedłużył tymczasowe aresztowanie wobec Emila S. Postępowanie pozostaje w toku, wciąż gromadzony jest materiał dowodowy — poinformował „Fakt” prok. Marcin Przestrzelski w imieniu rzecznika stołecznej prokuratury i dodał: Z uwagi na dobro śledztwa prokuratura nie udziela informacji o poczynionych ustaleniach, jak również o czynnościach procesowych zrealizowanych w toku postępowania.

Doda zabrała głos po rozwodzie. Podziękowała byłemu mężowi!

scena z: Emil Stępień, SK:, , fot. Piętka Mieszko/AKPA

pasekkozak