Dzięki niej wprawna stylistka paznokci może zdziałać cuda. W kilka minut nawet zaniedbane paznokcie będą wyglądać subtelnie i elegancko. Sprawdź, do czego służy frezarka i jak jej używać w domu!

Piękne dłonie i wypielęgnowane stopy powinny być wizytówką każdej kobiety. Panie dbają o swoje paznokcie, najczęściej wykonując manicure i pedicure samodzielnie w domu przy pomocy tradycyjnych pilniczków i cążków lub specjalnych nożyczek do skórek. Jednak efekty takich zabiegów nigdy nie są perfekcyjne. Wszystko zmieniła frezarka do paznokci, która jest dziś elementem obowiązkowym wyposażenia w gabinetach kosmetycznych, a coraz częściej pojawia się w domach, bo z powodzeniem może jej używać każdy. Wystarczy podstawowa znajomość obsługi tego urządzenia oraz odrobina wprawy i można cieszyć się perfekcyjnym manicure i pedicure wykonanym własnoręcznie w domowym zaciszu.

W czym pomoże frezarka do paznokci?

To niewielkie urządzenie ma wiele zastosowań. Frezarka do paznokci wyposażona jest w zestaw przeróżnych frezów i nakładek, które pozwalają zarówno na modelowanie kształtu paznokci, jak i wyrównywanie ich powierzchni. Za pomocą frezarki z łatwością można zapanować nad skórkami okalającymi paznokcie. W kilka chwil można przygotować paznokcie na dłoniach i stopach do położenia lakieru, żelu lub akrylu.

Za pomocą frezarki można więc skracać i nadawać kształt zarówno paznokciom naturalnym, jak i tym sztucznym. Nie trzeba się już męczyć z pilniczkami, a wiele z nas dobrze pamięta, jak długo trzeba czasem piłować paznokcie, by swoją formą zaczęły przypominać chociażby tak lubiane migdałki. Frezarką można błyskawicznie wyrównać też powierzchnię paznokcia lub po prostu ją wypolerować. Mając frezarkę, wprawna manicurzystka w kilka chwil usunie stary, hybrydowy lub żelowy manicure, co znacznie skraca ogólny czas wykonywania nowego manicure i pedicure.

Frezarka do paznokci jest niezastąpiona przy wykonywaniu pedicure. Specjalne kapturki umożliwiają usuwanie zgrubień skóry, zrogowaceń, a nawet odcisków, które niestety często formują się szczególnie na stopach. W krótkim czasie całe stopy stają się delikatne, zadbane, po prostu piękne.

Jak posługiwać się frezarką do paznokci?

Zanim sięgniesz po frezarkę do paznokci, wybierz się na wizytę do salonu manicure. Przyjrzyj się, jak używa frezarki manicurzystka. Praca z frezarką wymaga ogromnej ostrożności, bo choć urządzenie jest skonstruowane tak, by było bezpieczne, to jednak nie mając podstawowej wiedzy, łatwo można uszkodzić paznokieć lub skórę wokół niego.

Zaczynając pracę z frezarką, warto najpierw używać delikatnych frezów i nie stosować pełnej mocy urządzenia. Nigdy zbyt mocno nie dociskamy do paznokcia obracającego się frezu oraz nie trzymamy go zbyt długo w jednym miejscu, bo wówczas wytworzy się zbyt wysoka temperatura i może dojść nawet do poparzenia. Zawsze trzeba też właściwie dobierać grubość i ziarnistość frezów do wykonywanej czynności. Należy też pamiętać, że frezy wymienia się wtedy, gdy urządzenie jest wyłączone, a po każdym użyciu frezu należy go zdezynfekować lub – jeśli jest jednorazowy – po prostu wyrzucić.