1. Madagaskar – Nosy Be

Gdzie na egzotyczny urlop w 2019 roku? Oto najlepsze kierunki!
Położenie: Ocean Indyjski, 8 km od północno-zachodniego wybrzeża Madagaskaru.
Klimat: Tropikalny, z krótkim okresem suchym, największe opady występują w styczniu i lutym, najsłabsze od maja do października.
Krajobraz: Nizinny, z pagórkami i z roślinnością tropikalną.
Najważniejsze atrakcje turystyczne: Park Narodowy Ankarana, zabytki z okresu kolonialnego, lokalny koloryt malgaski, malownicze bazary, nocne życie w klubach, doskonałe zaplecze hotelowo-gastronomiczne, rajskie plaże, krystalicznie czysta woda w oceanie.
Dla kogo: Dla obieżyświatów, miłośników Afryki, żądnych przygód i lubujących się w podróżach po bezdrożach.
Cena tygodniowego pobytu: od 3999 zł za jedną osobę dorosłą. Sprawdź!

2. Wyspy Kanaryjskie

Gdzie na egzotyczny urlop w 2019 roku? Oto najlepsze kierunki!
Położenie: Zachodnie wybrzeże Afryki
Klimat: Oceaniczno – subtropikalny, temperatura rzadko przekracza 30°C, rzadkie opady.
Krajobraz: Duża różnorodność, roślinność tropikalna, krajobraz pustynny, płaskowyż powulkaniczny, szerokie plaże, tereny górzyste.
Najważniejsze atrakcje turystyczne: Park Palmitos i tresowane delfiny na Grand Canarii, obserwatorium astronomiczne na La Palma, Loro Park na Teneryfie,
Dla kogo: Duża różnorodność Wysp Kanaryjskich sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Rodziny z dziećmi dobrze bawią się na Teneryfie, miłośnicy sportów ekstremalnych wybierają Fuerteventurę, a spragnieni samotności i bliskości przyrody kierują się na La Gomerę.Cena tygodniowego pobytu: od 1999 zł za osobę dorosłą.

3. Madera

Gdzie na egzotyczny urlop w 2019 roku? Oto najlepsze kierunki!
Położenie: Ocean Atlantycki, blisko 600 km od zachodniej granicy Maroka.
Klimat: Stepowy, opady deszczu występują przez cały rok i określane są jako niskie. Umiarkowane temperatury i wieczna zieleń to dwa powody, dla których Maderę określa się „wyspą wiecznej wiosny”.
Krajobraz: Niskie góry, wąwozy, płaskowyże, lasy wawrzynowe i laurowe.
Najważniejsze atrakcje turystyczne: Drugie co do wielkości klify w Europie, zjazd w saniach wiklinowych ze wzgórza Monte w Funchal, spacer wzdłuż lewady, rezerwat Rocha do Navio, podglądanie delfinów z łodzi (są oswojone i podpływają do wyciągniętej ręki), baseny w kraterach powulkanicznych w Porto Moniz.
Dla kogo: Dla wszystkich, w szczególności dla miłośników trekkingu w otoczeniu przyrody. Chętnie wybierana przez nowożeńców jako cel podróży poślubnej.
Cena tygodniowego pobytu: od 1399 zł za osobę dorosłą (cena pochodzi ze strony www.itaka.pl)

4. Wyspy Zielonego Przylądka

Gdzie na egzotyczny urlop w 2019 roku? Oto najlepsze kierunki!
Położenie: Ocean Atlantycki, 450 kilometrów od zachodnich wybrzeży Afryki, na wysokości Senegalu i Mauretanii.
Klimat: Zwrotnikowy suchy, z niewielkimi opadami, których maksimum przypada na lipiec i sierpień. Średnie temperatury wahają się od 24°C zimą do 29°C latem.
Krajobraz: Przewaga rejonów wyżynnych i górzystych, liczne stożki powulkaniczne, tropikalna roślinność u wybrzeży i pustynna w głębi wysp.
Najważniejsze atrakcje turystyczne: czyste plaże, wulkan Fogo, Cidade Velha – najstarsza, pełna zabytków miejscowość, wycieczka łodzią ze szklanym dnem do wraków leżących na dnie morza, ciekawe miejsca do nurkowania, jezioro Buracona.
Dla kogo: Dla rodzin z dziećmi, miłośników kultury afrykańskiej, pragnących odpocząć od codzienności.
Cena tygodniowego pobytu: od 2949 zł za osobę dorosłą

5. Zanzibar

Gdzie na egzotyczny urlop w 2019 roku? Oto najlepsze kierunki!
Położenie: Ocean Indyjski, około 40 km na wschód od Tanzanii.
Klimat: Tropikalny z deszczowym latem i suchą zimą. Średnie temperatury roczne oscylują wokół 30°C.
Krajobraz: Nizinny z tropikalną roślinnością.
Najważniejsze atrakcje turystyczne: hotele w stylu chat afrykańskich, duże pływy – ocean cofa się kilkanaście metrów, można przejść suchą stopą po dnie, plantacje przypraw, dzika przyroda, drobniutki biały piasek na plażach, szmaragdowa woda w morzu, Stone Town – niezwykle malownicza i klimatyczna stolica Zanzibaru, red colubus – endemiczny gatunek małp, Prison Island – pobliska wysepka z pozostałościami starego więzienia i największą atrakcją – olbrzymimi żółwiami.
Dla kogo: Rodzin z dziećmi, nowożeńców i zakochanych, miłośników morskiej przygody i nurkowania, chętnych na odpoczynek w rajskiej scenerii.
Cena tygodniowego pobytu: od 4059 zł za osobę dorosłą.

6. Albania

Gdzie na egzotyczny urlop w 2019 roku? Oto najlepsze kierunki!
Położenie: Południowy wschód Europy, nad Morzami: Adriatyckim i Jońskim.
Klimat: Śródziemnomorski – suche i gorące lata, łagodne i deszczowe zimy. 290 słonecznych dni w roku.
Krajobraz: W przeważającej części górzysty. Turystyka koncentruje się na wybrzeżach.
Najważniejsze atrakcje turystyczne: Ruiny z okresu Starożytnego Rzymu i Średniowiecza, ruiny miasta Butriniti, Muzeum Archeologiczne w Durres, wysokiej klasy zaplecze turystyczne, czyste zagospodarowane plaże, wypożyczalnie sprzętu sportowego i turystycznego, niskie ceny, mały ruch turystyczny.
Dla kogo: Dla rodzin z dziećmi, miłośników kuchni i klimatów śródziemnomorskich, miłośników historii.
Cena tygodniowego pobytu: od 1289 zł za osobę dorosłą.

7. Tajlandia

Gdzie na egzotyczny urlop w 2019 roku? Oto najlepsze kierunki!
Położenie: Południowy wschód Azji, nad Morzem Andamańskim i Zatoką Tajlandzką.
Klimat: Zwrotnikowy monsunowy i równikowy w południowej części kraju. Trzy pory roku: wiosenna gorąca i bezdeszczowa, letnio-jesienna deszczowa (opady około dwóch godzin dziennie, gorąco), zimowa – chłodna i wilgotna.
Krajobraz: W większości nizinny z niewielkimi obszarami górskimi.
Najważniejsze atrakcje turystyczne: Wielki Pałac Królewski w Bangkoku, świątynia Wat Pho, Elephant Nature Park, liczne posągi Buddy, malownicze plaże, szlaki wysokogórskie.
Dla kogo: Dla miłośników odpoczynku na plaży, fanów wspinaczki skałkowej, lubiących trekking w dżungli, smakoszy tajskiej kuchni i orientalnych klimatów.Cena tygodniowego pobytu: od 4299 zł za osobę dorosłą.Wszystkie opisane kierunki można odwiedzić w 2019 roku w ramach wakacji z Biurem Podróży ITAKA.

Materiał promocyjny