Ghislaine Maxwell została uznana za winną! Oskarżona o pomoc w handlu młodymi dziewczynami dla Jeffreya Epsteina, które miały być przez niego wykorzystywane seksualnie.

Ghislaine Maxwell, wspólniczka Jeffrey’a Epsteina, została ARESZTOWANA przez FBI

Ghislaine została skazana

60-letniej Maxwell postawiono pięć z sześciu zarzutów, z którymi miała do czynienia – w tym najpoważniejszego zarzutu, jakim jest handel seksualny z nieletnim. Wyrok zapadł po pięciu dniach obrad 12-osobowej ławy przysięgłych w Nowym Jorku. Oznacza to, że kobieta może spędzić resztę życia za kratkami. Natomiast na razie data skazania Maxwell nie została jeszcze wyznaczona.

Książę Andrzej

Książę Andrzej, Virginia Roberts i Ghislaine Maxwell, fot. MediaPunch / BACKGRID / Backgrid USA / Forum

Podobno Maxwell nie okazała żadnych widocznych oznak emocji, gdy wyrok został przeczytany przez sędziego, tylko nalała sobie szklankę wody. Po ogłoszeniu wyroku jej prawnicy poinformowali, że już pracuje nad apelacją.

Przypominamy, że Ghislaine Maxwell po samobójczej śmierci Epsteina przez długi czas się ukrywała. W lipcu ubiegłego roku została aresztowana przez FBI.

Ghislaine Maxwell/fot. Forum

Jeffrey Epstein, miliarder i finansista, który przyjaźnił się z wpływowymi osobami, np. księciem Andrzejem, Billem Clintonem czy Donaldem Trumpem, przez lata zmuszał do prostytucji nieletnie dziewczyny. W rekrutowaniu ich pomagała mu właśnie Ghislaine Maxwell, która werbowała dziewczyny nie tylko dla Epsteina, ale też dla jego znajomych.

Książę Andrzej nie chce nic mówić w sprawie byłego przyjaciela PEDOFILA – Jeffrey’a Epsteina

Epstein, już raz skazany za nakłanianie nieletnich do prostytucji, spędził w więzieniu 13 miesięcy i został ponownie aresztowany w lipcu 2019 roku. Wówczas usłyszał też zarzut handlu ludźmi – nieletnimi dziewczętami. Groziło mu do 45 lat pozbawienia wolności. Sędzia nie zgodził się na wypuszczenie go za kaucją – choć adwokat Epsteina proponował 100 milionów dolarów. Kilka tygodni po aresztowaniu Jeffrey’a Epsteina, który oczekiwał na proces, znaleziono go nieprzytomnego w celi – ponoć popełnił samobójstwo, jednak wiele osób ma wątpliwości co do tej teorii.

Kim jest Jeffrey Epstein? Na czym tak naprawdę dorobił się FORTUNY znajomy księcia Andrzeja?

książę Andrzej, Jeffrey Epstein na ulicy

książę Andrzej, Jeffrey Epstein/fot. Forum

Jeffrey Epstein, center, at a West Palm Beach, Fla., court appearance in July 2008. (Palm Beach Post/TNS)