Gordon Ramsay (57 l.) został ostro skrytykowany za „malutkie” danie z kaczki za ogromną cenę. Słynny szef kuchni serwuje 14-dniową kaczkę hodowlaną Sladesdown w swojej restauracji uhonorowanej 3 gwiazdami Michelin w dzielnicy Chelsea w zachodnim Londynie.

Koszt posiłku to ok. 1300 złotych. Niektórzy porównują porcję kaczki do wielkości „chomika”. Danie jednak nie znajduje się w głównym menu restauracji, ale w opcji „Carte Blanche” (tłum. czyta karta).

Córka Gordona Ramsay’a została modelką bielizny

Minimalistyczny kawałek kaczki leży na ogromnym białym talerzu obok małej dekoracji z warzyw w styli japońskim, „Oszałamiająca 14-dniowa kaczka hodowlana w Sladesdown, przygotowana przez szefa kuchni Matta Abé w restauracji Gordon Ramsay”.

Wielu obserwujących było zaskoczonych wielkością porcji. Jeden zapytał: „Czy to porcja dla chomika?” Inny dodał, „Nawet małe dziecko nadal byłoby głodne, biorąc pod uwagę wielkość porcji. Ale z pewnością smakuje wyśmienicie”, skomentował jeden z internautów.

Gordon Ramsay i jego drogie dania

Danie z kaczki przygotował szef kuchni Matt Abé, który tworzy prestiżowe menu restauracji, w której obowiązuje ścisły dress code, bez szortów, dresów i bluz z kapturem.

Gordon Ramsay pod ostrzałem, „podły i okrutny”

Na początku tego roku Gordon Ramsay rozgniewał fanów zestawem za ponad 320 złotych w Savoy Grill w Londynie. Szef kuchni oferował danie składające się z wołowiny Wellington, marchewki, ziemniaków, pojedynczego budyniu z Yorkshire i odrobiny sosu. Czy Magda Gessler postanowi podnieść ceny?

Zajrzyj do galerii poniżej: