Całkiem niedawno Hailey Bieber zaprezentowała światu swoją premierową linię kosmetyków. Okazuje się, że jej nowy projekt jest bardzo podobny do istniejącej już na rynku marki. Z tego powodu celebrytka została pozwana do sądu!

Hailey Bieber przeszła OPERACJĘ SERCA! Lekarze musieli ratować jej życie

Hailey Bieber pozwana

Hailey Bieber zaledwie kilka dni temu wprowadziła na rynek linię kosmetyków o nazwie „Rhode”. Nazwa nie jest przypadkowa – to właśnie drugie imię celebrytki. Niestety okazuje się, że na rynku działa już firma o tej nazwie, o czym jak zapewniają jej właścicielki, Hailey Bieber doskonale wiedziała.

Marka modowa Rhode twierdzi, że Bieber naruszyła prawa autorskie i uważa, że nowa linia Hailey „może z łatwością zmyć całą ciężką pracę, którą włożyli w swoją markę”.

Właściciele Purna Khatau i Phoebe Vickers, które założyły Rhode NYC w 2013 roku, również mówią, że jej logo „Rhode” wygląda bardzo podobnie do tego, które mają.

Nie uwierzysz, w co na co dzień ubierają się Kendall Jenner i Hailey Bieber

To niefortunna okoliczność. Oczywiście rozumiemy, że Hailey chce używać swojego drugiego imienia dla swojej marki, ale prawo w tej kwestii jest jasne: nie można mylić marki, tylko dlatego, że się chce. To, co robi pani Bieber, szkodzi firmie, którą dwie kobiety pieczołowicie budowały, tworząc rosnącą, globalną markę – czytamy w oświadczeniu wystosowanym przez prawników marki.

Okazuje się także, że Hailey Bieber próbowała wykupić prawa do marki w 2018 roku, jednak jej właścicielki nie przystały na jej ofertę. Choć firma Rhode z Nowego Jorku nie produkuje kosmetyków, a ubrania, projektantki uważają, że „jest to zbyt powiązane”:

Chociaż jesteśmy globalną marką, wciąż jesteśmy młodą i rozwijającą się firmą i nie możemy sobie poradzić z tym, że gwiazda z popularnością Hailey używa nazwy naszej firmy do sprzedaży powiązanych produktów. Jako kobiety i przedsiębiorczynie, życzymy jej samych sukcesów. Hailey ma status gwiazdy i wpływy. My mamy tylko markę, którą same zbudowałyśmy – napisały projektantki.

Dieta gwiazd: Co znajduje się w codziennym menu Belli Hadid i Hailey Bieber?

To niepierwsze kłopoty Hailey Bieber z nazwą dla jej firmy. Okazuje się, z początku chciała nazwać swoją firmę „Bieber Cosmetics” jednak ta nazwa została odrzucona ze względu na powiązanie z założonymi przez jej męża firmy. Hailey próbowała się odwołać od tej decyzji, jednak sąd nie przychylił się do jej prośby, dlatego też ostatecznie postanowiła nazwać firmę zgodnie z jej drugim imieniem.

Choć na ten moment ani Hailey, ani jej prawnicy nie odnieśli się do zarzutów ze strony „bliźniaczej” marki, to można przypuszczać, że czeka ją duża sądowa batalia.

Jak myślicie, kto ją wygra?

Hailey Bieber Fot. DANNY MOLOSHOK / Reuters / Forum

Hailey Bieber Fot. DANNY MOLOSHOK / Reuters / Forum

Justin Bieber and Hailey Bieber  Reuters / Forum