Hunter Schafer to amerykańska transpłciowa modelka, aktorka i działaczka na rzecz praw osób LGBTQ. Zadebiutowała jako transseksualna uczennica liceum Jules Vaughn w serialu HBO „Euforia”, który przyniósł jej pochwały krytyków i nominacje do Shorty Award, MTV Movie & TV Award oraz Dorian Award. Jako modelka, Schafer miała okazję pozować dla wielu światowej sławy projektantów i domów mody, między innymi dla Prady, Diora, Gucciego, Calvina Kleina, Marca Jacobsa, Versace, Tommy’ego Hilifigera czy Very Wang.

Gwiazda „Euforii” świeciła biustem na Oscarach. Ta stylizacja to przesada? (ZDJĘCIA)

Hunter Schafer aresztowana podczas protestów w USA. Nawoływała do zawieszenia broni w Strefie Gazy

Dziś media obiegła nieoczekiwana wieść – Hunter została aresztowana i zakuta w kajdanki! Gwiazda „Euforii” brała udział w poniedziałkowej manifestacji i protestach, które miały zwrócić uwagę prezydenta Joe Bidena na sytuację w Strefie Gazy. Protestujący należeli do organizacji Jewish Voice for Peace, która wzywa do natychmiastowego zawieszenia broni w Strefie Gazy, w konflikcie, którym zginęły już dziesiątki tysięcy osób. Organizacja domaga się również, aby prezydent Biden przestał wysyłać broń do Izraela.

Schafer została aresztowana wraz z 33 innymi protestującymi, którzy szturmowali Rockefeller Center 30, gdzie odbywają się nagrania do programu „Late Night With Seth Meyers”, do którego zaproszono prezydenta USA. W demonstracji wzięło udział około 50 osób. Internet obiegły już nagrania, na których między innymi widać 25-letnią aktorkę oraz uczestników demonstracji trzymających transparenty z napisami: „Żydzi do Bidena: Przestańcie uzbrajać ludobójstwo” oraz „Trwałe zawieszenie broni”. Hunter Schafer miała na sobie koszulkę z napisem „Natychmiastowe zawieszenie broni”. Na opublikowanych w sieci zdjęciach widać moment aresztowania aktorki, zakucia jej w kajdanki i wyprowadzenia w eskorcie policji. Jak podaje portal TMZ, oficjalnymi powodami aresztowania było wtargnięcie na teren prywatny i zakłócanie porządku.

Hunter została aresztowana podczas protestu. Pochwalamy jej zaangażowanie na rzecz wolności Palestyńczyków i przyszłości sprawiedliwości dla wszystkich – przekazał rzecznik organizacji Jewish Voice for Peace.

W krótkim przemówieniu, Joe Biden wyraził nadzieję, że w ciągu następnych kilku dni dojdzie do przerwy w walkach:

Mam nadzieję, że do końca weekendu – powiedział dziennikarzom – Mój doradca ds. bezpieczeństwa narodowego mówi mi, że jesteśmy blisko, jesteśmy blisko, jeszcze nie skończyliśmy. Mam nadzieję, że do przyszłego poniedziałku dojdzie do zawieszenia broni.

Na ten moment nie wiadomo jak długo Schafer pozostanie w areszcie ani czy postawiono jej zarzuty.

Nie żyje kolejna osoba związana z serialem „Euforia”! Fani załamani

pasekkozak