Iga Krefft znana z „M jak miłość”, gdzie wcielała się w rolę Uli. Od lat spełnia się też w muzyce – trzy lata temu wydała debiutancki album, który cieszył się sporym zainteresowaniem.

Iga Krefft cierpi od lat na…

Iga Krefft miała PROBLEM z powrotem do Polski. Jak jej się to udało?

Iga Krefft jakiś czas temu ujawniła, że jest w nie najlepszym stanie, ponieważ ma alergię, a na dodatek zrobiła sobie test na koronawirusa. Dzisiaj zdradziła obserwatorom na Instagramie, co ukrywała od kilku lat. Okazuje się, że cierpi na nerwicę i depresje:

Od 6 lat choruję na nerwicę z epizodami depresji. Dwa lata temu przeszłam załamanie nerwowe, a o samej depresji dowiedziałam się na tydzień przed rozpoczęciem programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Było to cholernie trudne wyzwanie i jak wchodziłam na próby, to miałam naprawdę czarne myśli. Gdyby nie leczenie, nie wiem jakby się skończyło… Nikt wtedy nie wiedział o tym, bo było to dla mnie potwornie wstydliwe. Może lepiej by było gdybym jednak o tym powiedziała komuś, bo może uniknęłabym komentarzy w stylu „widza masz zabawiać, jego nie obchodzi, że jest Ci ciężko” – pisze Iga.

Tłumaczy, że było jej wówczas bardzo ciężko, ponieważ była sama w Warszawie, chłopak Wiktor mieszkał na Islandii, a rodzina była 500 km od niej.

Przechodzenie depresji nie mając nawet chwili, żeby zadbać o siebie to piekło. 3, 4 h snu, z jednej roboty do drugiej i widmo tego, że jeśli zrezygnuję to nie dość, że pójdzie na mnie plaga złych opinii to jeszcze pewnie kary pieniężne, a pieniędzy wtedy nie miałam zbyt wiele – zdradza.

Gwiazda „M jak miłość” utknęła z dala od Polski. To przez koronawirusa

Po egzaminach do szkoły teatralnej było jej bardzo ciężko, pomimo że schudła to nadal czuła się źle:

 Schudłam, byłam śliczna, a przynajmniej próbowałam, bo najbardziej chciałam się dostać do warszawskiego AT, tam przecież przyjmują tylko śliczne dziewczyny, a słyszałam „do Łodzi masz szansę, bo tam lubią takie dziwne…”. Ja zdawałam oczywiście do wszystkich szkół. Same egzaminy wspominam dobrze (…) przerażający stres jakoś wyparłam – wspomina.

Iga Krefft w Twoja Twarz Brzmi Znajomo wcieli się w Selenę Gomez (ZDJĘCIA+VIDEO)

Po egzaminach miała kilka ataków paniki, jednak nawet wtedy nie udała się do lekarza. Przeżyła nawet fuksówkę w Akademii Teatralnej, a najgorsze symptomy pojawiały się, kiedy miała wolne i była zrelaksowana:

Dla choroby to moment, kiedy moment, kiedy się rozluźnisz, to czas aby móc „wyżyć się” ze wszystkich skumulowanych napięć. I tak sobie żyłam kilka lat. (…) Większość czasu żyłam w strachu i pilnowałam się, aby nie wróciło „TAMTO”. Trochę stałam się więźniem samej sobie… W końcu organizm powiedział STOP. Wtedy już nie było odwrotu. Zaburzenia akcji serca, notoryczna senność, dramat z każdej sytuacji, płacz o pierdoły, generalnie moje całe życie stało się jakimś filmem katastroficznym (oczywiście tylko w mojej głowie. Obecnie jestem po maskarze emocjonalnej, po przygotowaniu projektu, który wypłukał ze mnie wszystkie leki i nagle poczułam się jak wtedy w sierpniu po egzaminach, ale teraz wiem, że to choroba i wiem jak ją poskromić. Stąd też mój samotny wyjazd do Włoch i chęć zrobienia czegoś dla siebie, bo tego uczę się też na terapii, która bywa mega ciężka – napisała Iga.

Kacper Kuszewski, Teresa Lipowska, Marcjanna Lelek Fot. Piętka Mieszko/AKPA

Iga Krefft Fot. Gałązka/AKPA

Iga Krefft Fot. Jacek Kurnikowski/AKPA