Ochrona Jarosława Kaczyńskiego przez lata była dość drażliwym tematem. Wielu przeciwników PiS-u uważało, że nie należy mu się ochrona opłacana za pieniądze podatników. Natomiast wiadomo, że Kaczyński jest na tyle kontrowersyjną postacią na scenie politycznej, że chodzenie bez ochrony mogłoby być dla niego w wielu przypadkach niebezpieczne.

Kim jest elegancka kobieta u boku Kaczyńskiego? Wiemy, kim jest ta stylowa DAMA!

Miliony poszły na ochronę Jarosława Kaczyńskiego

Teraz dziennikarze „Super Expressu” dotarli do szacunków MSWiA, z których wynika, że w ochronę Kaczyńskiego, miesięcznice smoleńskie oraz w ochronę siedziby tej partii przy ul. Nowogrodzkiej zaangażowanych było łącznie 12 254 funkcjonariuszy policji.

Czytamy na łamach „Super Expressu”, że w latach 2016-2023 łączny koszt służby policjantów, a także eksploatacji pojazdów służbowych wyniósł 35 milionów złotych.

Zwykle największe koszty generowała obsługa uroczystości organizowanych każdego 10 dnia miesiąca w Warszawie. Zabezpieczenie miesięcznic kosztowało nawet około 5 milionów złotych rocznie. Uroczystości w Krakowie pochłaniały maksymalnie jedną dziesiątą tej kwoty – czytamy w SE.

Jarosław Kaczyński ujawnił zarobki dziennikarzy! Tomasz Lis odpowiedział

Jarosław Kaczyński korzysta także z usług prywatnej ochrony komercyjnej firmy Grom Group, a jej działania osobiście nadzorował Zbigniew Lasek, który był jednym z założycieli tej firmy, ale nigdzie nie był wpisany jako właściciel. Jak ustalił TVN24 jakiś czas temu, partia PiS w 2019 roku wydała na prywatną ochronę ponad 2 mln zł.

Tiktoker modowy ocenia styl Jarosława Kaczyńskiego: „Jest po prostu fatalnie”

Fot. Wojtalewicz Jarosław/AKPA

Jarosław Kaczyński, SK:, , fot. Niemiec/AKPA

pasekkozak