Kaya Szulczewska, blogerka i infuencerka, która sama siebie określa: „feministka wyklęta, heretyczka, artystka, bezdzietnica, miłośniczka zwierząt i przyrody”, wywołała oburzenie po tym, jak relacjonowała na Instagramie pogrzeb ojca i oznaczyła markę rajstop.

Przedsiębiorcza Influencerka zareklamowała fit batony nawiązując do wyroku Trybunału Konstytucyjnego

Kaya Szulczewska relacjonuje pogrzeb ojca i oznacza markę rajstop

Kaya Szulczewska słynie z mocnych treści pokazywanych na swoim profilu, ale tym razem jej relacja wywołała prawdziwą burzę. Pożegnała swojego tatę, pokazała zdjęcia z pogrzebu, pozowała z urną. Przy okazji oznaczyła też markę rajstop, które wybrała na tę okazję.

Wreszcie przydały się na coś rajstopy z częściowo recyklingowanego plastiku – napisała.

Skrytykował ją m.in. dziennikarz modowy, Michał Zaczyński.

Na miejscu producenta rajstop chyba nie byłbym zachwycony taką reklamą. Mieliśmy już influenserkę, która na grobie dopiero co zmarłej marki lansowała zniżki na szpilki, teraz przyszedł czas na performens pogrzebowy z marką pończoszniczą w tle. Ciekawy przypadek z punktu widzenia PR mody; warto zastanowić się nie tylko, komu płacimy za reklamę, ale i komu wysyłamy upominki. Oraz przede wszystkim: czy kontrolujemy social media – napisał.

Szulczewska odniosła się do krytyki na swoim Instagramie. Podkreśliła, że nie otrzymała wynagrodzenia za współpracę.

Sfrajerzyłam się przyznaje, mieć inbę o „zarabianie na ważnym dniu” w momencie kiedy tylko wydałam na ten dzień dużo kasy i do tego nic nie zarobiłam… Szkoda, na następny pogrzeb będę pamiętać, żeby ogarnąć sobie jakieś PŁATNE współprace.

Klaudia El Dursi PRZEPRASZA za post na temat trudnej sytuacji w kraju, w którym zareklamowała płaszcz

Dodała:

A najbardziej śmieszą mnie ludzie, którzy z jednej strony uważają, że pogrzeb to coś wyjątkowego i w ogóle nie powinno się nie pokazywać i to takie wyjątkowo ciężkie doświadczenie intymne, a z drugiej piszą mi niemiłe rzeczy nie myśląc, że na przykład faktycznie miałam pogrzeb i może jeden dzień można odpuścić dopi**dalanko.