W niedzielę odbył się koncert „Tu bije serce Europy! Wybieramy hit na Eurowizję!”, podczas którego wygrała Blanka z utworem „Solo”. Widzowie są niezadowoleni z werdyktu, od początku faworytem był Jann z piosenką „Gladiator” i nie mogą uwierzyć, że to właśnie on nie będzie nas reprezentował na Eurowizji 2023.

Eurowizja 2023: reprezentant Polski wybrany! Kto wygrał preselekcje?

Widzowie są niezadowoleni z wygranej Blanki

Po wygranej Blanki w rankingu bukmacherów Polska spadła aż na 11. miejsce, więc mamy nikłe szanse na wygraną. Widzowie są rozgoryczeni po ogłoszeniu wyników, co widać po komentarzach: w mediach społecznościowych organizują petycje, a nawet chcą zrobić protest pod gmachem Telewizji Polskiej.

  • Podpisałem petycje i wy też podpiszcie na petycje online
  • Mam nadzieje, że PETYCJA przyniesie coś dobrego
  • Podpisałem petycje i wy też podpiszcie na petycje online, żeby to Jann pojechał na Eurowizje – czytamy w komentarzach.

 

Jann, SK:, , fot. Kurnikowski/AKPA

Widzowie twierdzą też, że TVP na szybko przed konkursem zmieniło zasady, że w przypadku remisu, decyduje o tym, kto jedzie na Eurowizje jury. Najwięcej polubień miały oto takie komentarze odnoście zliczania punktów na stronie facebookowej „eurowizja.org”:

  • I specjalnie nawet nie pokazano wyników głosowania widzów, tylko zliczono to ukradkiem, żeby nie raziło w oczy, które miejsce w głosowaniu widzów zajął Jann. Głosowanie jury było tak ustawione, żeby Jann nie miał szans na wygraną. Idealnie przeliczyli i ustawili go na 4 miejscu. Gdyby był na 3 miejscu byłby przed Blanka i by pojechał na Eurowizję. Polska nigdy nie wygra Eurowizji, jeśli wybór reprezentanta będzie należał do Jury. Dno i 2 metry mułu. To była jedyna szansa, żeby Polska mogła zając dobrą pozycję. A teraz pożegnajmy się nawet z finałem. Jann powinien zaskarżyć te preselekcje jako ustawkę tak jak miało to miejsce w Grecji. Tyle w temacie – pisze jedna z internuatek.

Co działo się na Eurowizja 2022? Ten występ przeszedł do historii, a Lidia Kopania zmiażdżona w sieci

Kolejny widz także pisze o manipulacji Telewizji Polskiej:

  • TVP nawet nie kryje się z ustawka. Był system punktów eurowizyjnych tj. 12, 10, 8-1, w przypadku remisu decyduje, kto nie inny jak jury TVP. JANN główny faworyt, znalazł się u „profesjonalnych” jurorów na miejscu 4 — czyli dostał od nich 7 punktów. Blanka oczywiście wygrała i zdobyła u nich 12. Gdy były podawane wyniki telewidzów, nie były one pokazane osobno, ba! Nie były one nawet zsumowane, nie wiemy, kto jakie miejsce zajął u widzów, w przeciwieństwie do jury. Ogłoszono wyniki, Blanka wygrała, Jann drugie miejsce? Co poszło nie tak? Otóż nie możliwe by był brak remisu, z czystych względów – Jann musiał wygrać u telewidzów. TVP specjalnie dali Janna na 4 miejscu, żeby w W PRZYPADKU REMISU LUB WYGRANEJ 12 PUNKTÓW JANA U PUBLICZNOŚCI, to ich faworyt wygrał i tak się stało – czytamy.

Blanka Stajkow, SK:, , fot. Kurnikowski/AKPA

Oni powalczą dziś o Eurowizje 2023. Sprawdź, co zaśpiewają na scenie!

Po wygranej Blanki zapytaliśmy jej, co sądzi o występie Janna, który ewidentnie był faworytem Polaków. Zobacz wywiad poniżej:

@zajko.kamil Ale zbiorowe niezadowolenie #eurowizja ♬ dźwięk oryginalny - Zajko