Jaki manicure wymaga zastosowania tego produktu, jak go nakładać i jakie jeszcze zadania spełnia baza do paznokci? Dowiedz się tutaj!

Baza do paznokci – kiedy należy ją zastosować?

Zwykły lakier, a także lakier akrylowy nakładamy bezpośrednio na płytkę paznokcia. Przy tych rodzajach stylizacji nie potrzebujemy bazy. A kiedy jest ona niezbędna? Baza do paznokci przeznaczona jest do wykonywania manicure’u hybrydowego oraz żelowego. Nie należy o niej zapominać – chroni płytkę paznokcia i sprawia, że lakier jest bardziej trwały. Bazę nakładamy przed położeniem pierwszej warstwy lakieru i dokładnie utrwalamy ją pod lampą UV/LED. Tak przygotowane paznokcie możemy pokryć dowolnie wybranym kolorem lakieru hybrydowego lub żelowego. Baza ma odcień neutralny i doskonale sprawdzi się zarówno przy nasyconych odcieniach, jak w stylizacji typu nude.

Jak prawidłowo wykonać manicure hybrydowy?

Jeśli jeszcze nie próbowałaś swoich sił w wykonaniu hybrydowego manicure’u, pora to zmienić. Potrzebujesz jedynie kilku wskazówek oraz oczywiście akcesoriów niezbędnych do tego zadania. Możesz kupić je w zestawie – to dobry pomysł, o niczym nie zapomnisz. Jeśli jednak chcesz skompletować wszystko samodzielnie, oto lista potrzebnych rzeczy:

  • pilnik do paznokci lub frezarka,
  • blok polerski,
  • nail cleaner,
  • baza do paznokci,
  • top do hybrydy,
  • lampa UV lub LED,
  • lakier w wybranym kolorze.

Najpierw opracuj skórki i nadaj paznokciom odpowiedni kształt za pomocą pilniczka. Płytkę paznokci należy delikatnie zmatowić blokiem polerskim. Oczyść ją i odtłuść nail cleanerem – lakier będzie przylegał idealnie. Teraz czas na bazę do paznokci. Nałóż ją cienką warstwą i utrwal pod lampą. Podobnie postępuj z każdą kolejną warstwą lakieru hybrydowego. Na koniec nałóż top i po utrwaleniu go pod lampą ponownie użyj nail cleanera. Krok ten możesz pominąć, jeśli używasz topu No Wipe.

Baza do paznokci – ochrona płytki

Manicure hybrydowy utrzyma się na paznokciach nawet przez trzy tygodnie, ale wiele z nas ma ochotę na zmianę stylizacji dużo częściej. Hybrydę bez problemu można zdjąć samodzielnie w domu – zestaw startowy zawiera także akcesoria potrzebne do jej usuwania. Jeśli za każdym razem pamiętasz, by nałożyć bazę, nie musisz się martwić o kondycję płytki. Baza do paznokci ma także za zadanie zabezpieczyć ją przed przypadkowym uszkodzeniem podczas zdejmowania lakieru. Chroni też płytkę przed odbarwieniem, a przy okazji ją wyrównuje i zwiększa przyczepność lakieru. Jak więc widzisz, jest to produkt wielofunkcyjny i bardzo przydatny. Wybierając bazę do paznokci, kieruj się przede wszystkim jakością produktu.