Pod koniec października Jan Jakub Kolski promował nową książkę. Egzamin z oddychania to powieść, w której Kolski pisze o seksie, śmierci i miłości. Miłości charakterystycznej – między dojrzałym mężczyzną, a młodą kobietą.

Sam Kolski przyznał, że ma wiele wspólnego z bohaterem książki:

– Dużo jest w tym bohaterze ze mnie. On ma małe dziecko – ja je mam. On jest po rozwodzie – ja też [reżyser rozwiódł się z Grażyną Błęcką-Kolską, która zagrała m. in. w filmie Kogel-mogel], jest dużo podobieństw między nami.

Tymczasem obecną miłość, o której napisał ostatnio magazyn Rewia, Kolski poznał, gdy miała 12 lat. Dziewczynka grała w jednym z filmów reżysera, potem zagrała w jego sztuce.

Dziś ma 24 lata. Ostatnio pojawiła się wraz z Kolskim na Festiwalu w Karlowych Varach.

W książce Egzamin z oddychania dziewczyna bohatera ma pseudonim Muszelka. Jest dziewczyną po ciężkich przejściach – zbrukaną przez wydarzenia z przeszłości.

Muszelka już jako dziecko zakochała się w dojrzałym artyście. Wiedziała, że jak tylko dorośnie, będą razem. Nim to się stało, była w wielu innych związkach, głównie toksycznych, sprzedawała nawet swoje ciało. Gdy spotkali się ponownie, Sandowa zafascynowała jej historia i jej świat, tak dla niego nieznany. Szybko połączyła ich miłość, jakiej wcześniej nie znał – intensywna i destrukcyjna. I seks, jakiego wcześniej nie miał – spalający i zachłanny – czytamy fragment powieści na stronie kultura.gazeta.pl.

Jak wiele prawdy reżyser przeniósł do swej książki? Jak bardzo czerpał z życia? Jedno jest pewne – jego związek z młodą modelką na pewno poruszy jeszcze wyobraźnię mediów. Zwłaszcza plotkarskich.

Jan Jakub Kolski zakochany w młodszej o 32 lata modelce

Jan Jakub Kolski zakochany w młodszej o 32 lata modelce