Jerzy Stuhr 17 października spowodował wypadek na drodze pod wpływem alkoholu. Jadący Lexusem potrącił motocyklistę i według świadków nie zatrzymał się, aby udzielić pomocy poszkodowanemu. Badanie alkomatem pokazało 0,7 promila alkoholu, z tendencją spadkową.

Jerzy Stuhr zabrał głos po jeździe pod wpływem alkoholu

Jerzy Stuhr z kolejnymi zarzutami?

Na profilu facebookowym Macieja Stuhra pojawiły się przeprosiny Jerzego Stuhra: „Bardzo żałuję i przepraszam, że wczoraj podjąłem tę najgorszą w moim życiu decyzję o prowadzeniu samochodu. Deklaruję pełną współpracę z organami powołanymi do wyjaśnienia wczorajszego incydentu” — napisał aktor.

Jerzy Stuhr w szpitalu. Maciej Stuhr przekazał nowe informacje o stanie zdrowia ojca

Według radia ZET, Stuhr miał został przesłuchany w środę, ale do tego nie doszło – ma to nastąpić najwcześniej w przyszłym tygodniu, ponieważ biegli mają jeszcze raz przesłuchać poszkodowanego kierowcę.

Jeśli stwierdzą, że doznał naruszenia narządu ciała lub rozstroju zdrowia na okres powyżej siedmiu dni, to zdarzenie zostanie uznane za wypadek – podało radio ZET.

Jerzy Stuhr trafił do szpitala – przeszedł wylew

Natomiast „Fakt” dowiedział się, że prokuratura może postawić aktorowi zarzut „spowodowania wypadku w stanie nietrzeźwości i ucieczka z miejsca wypadku”.

Przypominamy, że Jerzy Stuhr w swoim oświadczeniu zapewnił, że nie uciekł z miejsca wypadku.

Barbara Stuhr, Jerzy Stuhr Fot. Piętka Mieszko/AKPA

Barbara Stuhr, Jerzy Stuhr Fot. Piętka Mieszko/AKPA