Jessica Mercedes dziś jest jedną z najpopularniejszych blogerek modowych i influencerek w Polsce. Zaczynała od zwykłego bloga modowego, na którym prezentowała swoje stylizacje, a dziś może się pochwalić prawie milionem obserwatorów na Instagramie i własną marką modową Veclaim. W 2016 roku została określona „Kobietą roku” w kategorii „ikona mody” według magazynu „Glamour”, a także pojawiła się w rankingu „50 najbardziej wpływowych kobiet w Polsce” według „Wysokich Obcasów”. Czym jednak zajmowała się Jessica zanim stała się znaną influencerką?

Jessica Mercedes SZCZERZE o operacjach plastycznych! Przyznała się do zmian w wyglądzie

Jessica Mercedes o początkach swojej kariery. Przeszła długą drogę nim na stałe zagościła w show-biznesie

Kilka lat temu gwiazda w wywiadzie dla „Gali” opowiedziała o początkach swojej kariery, która jak się okazało miała niewiele wspólnego z modą i jej działalnością w sieci:

W Niemczech pracowałam w hipermarkecie Netto. To była moja najcięższa praca. Trzeba było rozładowywać tiry i potem towar ułożyć na półkach. Teraz to brzmi hardkorowo, ale po pracy wracałam do domu i blogowałam – wyznała wówczas Jessica.

Teraz w ramach nowej kampanii Pracuj.pl „Każde doświadczenie ma znaczenie” Jessica Mercedes postanowiła ponownie otworzyć się w temacie swoich początków z doświadczeniem zawodowym i przypomnieć jak zaczynała:

Słuchajcie każde doświadczenie ma znaczenie. Razem z pracuj.pl chciałabym wam przypomnieć o moich początkach, gdzie kiedyś pracowałam, jakie były moje prace dorywcze. Zaczynałam od takich najbardziej fizycznych prac gdzie byłam jako kelnerka, pracowałam kiedyś na magazynie i rozpakowywałam palety i to była praca, która nauczyła mnie zawziętości, upartości, takiej dużej siły przebicia i wytrwałości. Następnie znalazłam pracę w agencji reklamowej, gdzie obsługiwałam profil jednej z najpopularniejszych polskich marek biżuteryjnych i to ja im założyłam profil na Instagramie, zajmowałam się ich social mediami. Tam zdobyłam doświadczenie w social mediach, które pomogło mi też przebić się jako blogerka i influencerka.

Zachęciła też obserwujące ją młode osoby, by już od najmłodszych lat podejmowały pracę i zdobywały niezbędne w dorosłym życiu doświadczenie:

Działajcie od najmłodszych lat, nie poddawajcie sie, szukajcie prac, które rozwiną nie tylko wasz charakter oraz taką siłę ducha, ale i które dadzą wam doświadczenie w przyszłości w wymarzonym stanowisku.

IG: jemerced

IG: jemerced

IG: jemerced

Z kolei w rozmowie z Pudelkiem, Jessica Mercedes nawiązała do swoich początków w świecie celebrytów, gdzie jako mało znana blogerka modowa pojawiła się na swoim pierwszym Fashion Weeku w Łodzi i bez cienia wstydu rozdawała swoje wizytówki znanym gwiazdom:

Byłam przypałowcem, który przekraczał gdzieś granice. Podchodziłam do wszystkich w pierwszym rzędzie na Fashion Weeku w Łodzi i rozdawałam wizytówki. Miałam bloga, którego nikt nie czytał. Podchodziłam do Mikołaja Komara, Roberta Kupisza, Gosi Baczyńskiej i Borysa Szyca. Mówiłam: „Dzień dobry, jestem Jessica Mercedes, jestem nowa w świecie warszawskim, chciałabym was poznać. Jestem z rodziny gastro i nie miałam nic wspólnego z show biznesem.

Patrząc na to jak potoczyła się kariera Jessiki, nie można odmówić jej zdeterminowania i bogatego wachlarza doświadczeń.

Konflikt pomiędzy Julia Wieniawą, a Jessicą Mercedes nadal trwa. Były na jednej imprezie i nawet się nie przywitały

scena z: Jessica Mercedes, fot. Baranowski/AKPA

scena z: Jessica Mercedes, fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

Jessica Mercedes Kirschner - czym zajmowała się zanim została sławna?

Jessica Mercedes Kirschner, fot. Podlewski/AKPA.

Jessica Mercedes na ściance

Jessica Mercedes/fot. AKPA

OMG! Jessica Mercedes pozuje NAGO: „Miazga”

Jessica Mercedes na ściance

Jessica Mercedes/fot. AKPA

Jessica Mercedes na ściance

Jessica Mercedes/fot. AKPA

Jessica Mercedes

scena z: Jessica Mercedes, SK:, , fot. Podlewski/AKPA