Posłanka PiS, Krystyna Pawłowicz, wytoczyła proces prezesowi Fundacji WOŚP, Jerzemu Owsiakowi. Chodzi między innymi o internetowy konkurs na rozszyfrowanie skrótu „RWKPWK”, który został ogłoszony w maju 2014 roku. Dziś warszawski sąd okręgowy ogłosił wyrok w procesie cywilnym. Znamy szczegóły sprawy.

Partnerka Durczoka: Mało co WKURZA mnie tak, jak WOŚP

Sąd zobowiązał Owsiaka do przeprosin. Prezes fundacji ma opublikować oświadczenie na stronie kreciola.tv, które ma być widoczne przez dwa tygodnie. W treści oświadczenia mają pojawić się przeprosiny dla Pawłowicz za „bezpodstawne sformułowania dotyczące stosowania zasad praktykowanych w PRL, także za zorganizowanie konkursu polegającego na rozszyfrowaniu skrótu RWKPWK, co naruszało jej dobra osobiste w postaci czci i godności w filmie z dnia 12 maja”.

W drugim oświadczeniu, które ma znajdować się na stronie przez 48 godzin, Owsiak ma przeprosić posłankę za „za bezpodstawną sugestię dotyczącą stanu normalności naruszającej jej dobra osobiste w postaci czci i godności w filmie z dnia 2 czerwca 2014 roku”

Wiemy ile zarabia Owsiak! Padła konkretna kwota

Sąd odrzucił żądanie zadośćuczynienia finansowego. Wyrok nie jest prawomocny. Adwokat Owsiaka zapowiada apelację.

Jest wyrok sądu w sprawie Pawłowicz vs Owsiak!

Jest wyrok sądu w sprawie Pawłowicz vs Owsiak!