Jimmy Savile przez wiele lat uchodził w Wielkiej Brytanii za gwiazdę dziennikarstwa. Od 1958 roku pracował w Radio Luxembourg, na początku lat 60. zadebiutowął w telewizji. Od 1964 prowadził popularną telewizyjną listę przebojów Top of the Pops, będąc jej pierwszym prezenterem. W 2006 jako współprowadzący wystąpił w ostatnim wydaniu tego programu. W latach 70. i 80. pracował w BBC, prowadząc m.in. jeszcze jeden program telewizyjny o dużej oglądalności – Jim’ll Fix It.

W 1990 roku Savile otrzymał tytuł szlachecki. Był znany z hojności i wspierania organizacji charytatywnych.

Zmarł w 2011 roku, 29 X. Teraz na jego legendzie kładą się cieniem coraz częściej wyciągane historie z molestowaniem i nadużyciami, na jakie pozwalał sobie dziennikarz wobec kobiet, kolegów z pracy, a nawet nieletnich dziewczyn.

Sprawa nabrała takiego rozgłosu, że szefowie BBC, w której pracował Savile, przepraszają publicznie ofiary dziennikarza. Sprawą zajęła się policja, a stacja BBC zaproponowała współpracę w śledztwie.

Głos zabierają kobiety, które w latach 70. prezenter miał nakłaniać do seksu. To były dzieci – najmłodsza jego ofiara miała zaledwie 9 lat! Dziennikarki wyznają, że: W latach 70., 80., a nawet 90. kobiety w świecie mediów były traktowane z przymrużeniem oka, jak zabawki, a nie pełnoprawne partnerki. Jeśli któraś zaczęła narzekać, wyśmiewano ją (cytujemy za muzyka.onet.pl).

Savile nie ukrywał swych erotycznych fascynacji, pisał o nich również w autobiografii.

Teraz brytyjskie tabloidy docierają do szczegółów. Jak się okazuje, dawni koledzy dziennikarza wiedzieli o jego chorych upodobaniach. Sevile docierał do dziewczynek poprzez programy telewizyjne oraz fundacje charytatywne. Gustował w młodych nastolatkach – Daily Mail rozmawiał z jedn z ofiar dziennikarza-pedofila. Gdy zgwałcił ją Sevile, miała 16 lat. Incydent zakończył się dla niej nielegalną aborcją.

Seksafera wokół nieżyjącego Jimmy'ego Savile'a

Seksafera wokół nieżyjącego Jimmy'ego Savile'a