Justyna Krysiak nie chce być porównywana do Dody
Jakiś czas temu przedstawiliśmy Wam zespół Vena Valley z wokalistką Justyną Krysiak (news tutaj). Zestawienie z Dodą nie przypadło zespołowi do gustu. W związku z komentarzami, jakie pojawiły się wraz z publikacją, zespół wystosował oświadczenie, w którym podkreśla, że nie zamierza robić kariery na cudzych \”plecach\”:
Pod nikogo się nie podpinamy, a tytuł artykułu jest pomysłem redakcji, która ma prawo promować zamieszczane na stronach treści w taki sposób, by przyciągnąć czytelników. Chociaż stylistycznie z Dodą Vena Valley nie jest po drodze, to rozumiemy, że to normalna praktyka. Jako zespół grający przez kilka lat muzykę niekomercyjną, promowaną niezależnie, zostaliśmy \”docenieni\” w szerszym kręgu. Czy to sukces? Raczej tak. Cieszy nas fakt, że tego rodzaju muzyka może zainteresować szersze grono słuchaczy. Jest to pewnego rodzaju otworzenie okna dla Vena Valley na świat.
Sama wokalistka dodaje:
Wszelkie zaskakujące porównania czy interpretacje tego, co sobą przedstawiamy muzycznie czy wizualnie, to skutek różnych artykułów tworzonych, by wzbudzić sensację. Bawimy się równie dobrze, jak inni czytając te opinie. Teraz pozostaje nam nadal robić swoje, tworzyć w przyjacielskiej atmosferze mocne, rockowe kawałki, i przekazywać energię fajnym ludziom na naszych koncertach. Niech Vena będzie z Wami!.
A menedżerka zespołu wyjaśnia:
Informujemy również, że tytuły artykułów jakie pojawiają się w mediach nie pochodzą od menedżmentu.
Grupa poinformowała także, że pracuje obecnie nad materiałem na drugą płytę i szykuję sesję zdjęciową oraz drugi klip, który będzie promował nowy album. Obraz, w reżyserii Grupy 13, powstanie do piosenki Koniec mój.
Ale sprostowania i komentarze ze strony managementu :-). Zupełnie jakby to była jakaś gwiazda. Tyle teraz się porobiło różnych tworów, że już człowiek się gubi. Co to w ogóle jest ta Vena coś tam? Ktoś wie? Może ktoś poda jakiś link gdzie mozna tego posłuchać.
Tandeta, bardzo słaba podróba Dody.
Się wypromowali. A pamiętam jeszcze, jak w Jeleniej Górze grali, jako dość niszowy i mało znany zespolik i to wcale nie tak dawno.
identyczna to na pewno nie jest widze ze to jakas obsesja w tym malutkim kraju szufladkowanie i porownywanie
Nie chce być podróbką Dody a jest identyczna jak Doda z czasów Virgin. Heh
Jak dla mnie to kiepska podróbka Nightwish a nie Dody. Dody tutaj w ogóle nie widaćm, za to muzyka jest praktycznie identyczna jak właśnie zespołu Nighwish tylko oni mieli lepszy wokal…
Osiągnęli bardzo wiele! Jestem zaskoczona, że można zajść tak wysoko ciężką pracą i konsekwencją.Szkoda, że dopiero teraz przez te głupie porównania do Dody zaczęło być tak głośno wokół nich. Co prawda – dzięki temu dowiedziałam się o zespole, lecz wolałabym jednak poczytać więcej na temat ich nowej płyty i planów na portalach tj.: kozaczek.pl, wp.pl. Jednak zapewniam, że nie tylko na tych portalach można zaczerpnąć info o zespole. Proponuję, zapoznać się z historią zespołu i dyskografią.Przeraża mnie nasza mentalność. Zamiast cenić młode zespoły za odwagę i kreatywność – najlepiej zniszczyć na samym starcie. To świadczy tylko o poziomie takich osób, które wypisują takie bzdury. Ja widząc poziom, który już prezentują, jestem przekonana, że z dnia na dzień będzie on tylko lepszy gratuluję i czekam na kolejny singiel. Pozdrawiam
Rzeczywiście maniera śpiewania, wokal i styl szalenie podobny do Doroty za czasów początków Virgin. Ale piosenka nie jest podobna do muzyki virgin raczej melodia zaczerpnięta z fińskich zespołów rockowych lub metalowych.
charyzmatyczna czy nie, Doda czy nie, miala odwage powiedziec co mysli !
Niby fajnie, bo teledysk zapowiada się dobrze, mrocznie, z pazurem… dopóki nie mamy do czynienia z wokalem :|Mdła kompozycja wokalna, gdyby nie gitarowe brzmienia, można by puścić podkład techno.Kawałek zupełnie pozbawiony wyrazu.Z takimi utworami nie ma żadnych szans na wybicie, nic mnie tu nie zaskakuje.Pyzior kojarzę, czyżby z fotki.pl? fakt, klimat dobry , brzmienia gitarowe też ekstra, ale wokal mało porywający!
gość, 13-08-10, 20:36 napisał(a):natala474, 13-08-10, 20:23 napisał(a):ona upodabnia się do AguileryDla mnie upodabnia sie sama do siebie. upodabnia sie do śniegu bo ma białe włosy. Pasi?
nie jestem fanką Dody ale to jest faktycznie mniej charyzmatyczna i brzydsza kopia Dody za czasów Virgin
gość, 13-08-10, 21:58 napisał(a):Dajcie spokój, dziewczyna nie upodabnia się do nikogo, ona jest po prostu sobą. Czy naprawdę każda osoba z tego kraju od razu musi do kogoś się upodabniać? Natomiast muzyka, to inna bajka. Jest okrutnie wtórna. Co więcej, te wszystkie porównania nie są wyssane z palca. Od razu zaznaczam – nie czytam tych wszystkich plotkarskich serwisów regularnie, hm, prawie wcale. Nie widziałem tekstu, do którego muzycy odnoszą się powyżej. Włączyłem teledysk do “Libido” bez jakichkolwiek uprzedzeń, licząc po cichu na jakiś fajny polski zespół (w końcu!). Niestety otrzymałem wyłącznie wtórność. Tak, słysząc ten numer, porównałem go z polskim podwórkiem i pierwsze skojarzenie było jasne – pierwsza płyta Virgin, która swoją drogą również nie była ani trochę oryginalna. Innymi słowy te wszystkie porównania nie biorą się z powietrza…Jeśli utwór Libido został wybrany, jako reprezentant szerszej całości, to na nim skończyła się moja przygoda z tym zespołem. Numer jest wtórny do bólu, co samo w sobie nie jest strasznym problemem. Ale nie ma tam kompletnie nic ciekawego. Niestety.Naprawdę miałem nadzieję, że to będzie coś fajnego. Szkoda. I życzę trochę więcej dystansu, bo bez tego i z taką muzyką może być ciężko…a ja ci życzę zakupu ich płyty i nie pisania epopei na temat jednego utworu
gość, 13-08-10, 21:48 napisał(a):jak nie chce być porównywana do dody to niech się przefarbuje i znieni styl ubierania, ale mi problem. a poza tym kto dopuścił takie beztalencie do sceny? ;pbezalencie? znasz en zespół? przecież piszą że TRWAJĄ kupe lat! zostali wydali przez metalową wytwórnie. maj a ewidentnie w du..pie to co o nich pisza . Tworzą swoje. Plastikowy show biznes chce ich teraz wylansować ale dlaczego NIKt nie spojrzy z drugiej strony?>:???? czy wszystko na tym kozaku musi byc chłamem? o nie ich wina za to sponsorowane bagno
gość, 13-08-10, 21:48 napisał(a):jak nie chce być porównywana do dody to niech się przefarbuje i znieni styl ubierania, ale mi problem. a poza tym kto dopuścił takie beztalencie do sceny? ;pzawijaj gluty na kokardkę i módl się by mamusia dała Ci szansę śpiewać w chórku kościelnym
Zespól gra kupe lat!!!!!!!!!!!!!!!!!!! dobrze im było pod ziemią. Nagle jakieś kretyn ich upodabnia do dody??? soryy znacie ich płytę Playground>? jeśli nie to macie odpowiedź na wszytskie daremne teksty w stosunku delikatnego wokalu i muzyki. Justyna JAK ZA…pierniczy wokalem to buty spadają. W tym Libido nie musiała tego robić bo numer i stylistyka nie wymagała tego. Nikt nie musiał z Veny tego9 udowadniać. Oni są ponad to. Robią swoje. zajefajnie.fan trzyma kciuki
jestem na tak
hmm, gdybym byla na jej miejscu, to porownanie do Dody RACZEJ BY MNIE 0BRAZILO
jak nie chce być porównywana do dody to niech się przefarbuje i znieni styl ubierania, ale mi problem. a poza tym kto dopuścił takie beztalencie do sceny? ;p
Dajcie spokój, dziewczyna nie upodabnia się do nikogo, ona jest po prostu sobą. Czy naprawdę każda osoba z tego kraju od razu musi do kogoś się upodabniać? Natomiast muzyka, to inna bajka. Jest okrutnie wtórna. Co więcej, te wszystkie porównania nie są wyssane z palca. Od razu zaznaczam – nie czytam tych wszystkich plotkarskich serwisów regularnie, hm, prawie wcale. Nie widziałem tekstu, do którego muzycy odnoszą się powyżej. Włączyłem teledysk do “Libido” bez jakichkolwiek uprzedzeń, licząc po cichu na jakiś fajny polski zespół (w końcu!). Niestety otrzymałem wyłącznie wtórność. Tak, słysząc ten numer, porównałem go z polskim podwórkiem i pierwsze skojarzenie było jasne – pierwsza płyta Virgin, która swoją drogą również nie była ani trochę oryginalna. Innymi słowy te wszystkie porównania nie biorą się z powietrza…Jeśli utwór Libido został wybrany, jako reprezentant szerszej całości, to na nim skończyła się moja przygoda z tym zespołem. Numer jest wtórny do bólu, co samo w sobie nie jest strasznym problemem. Ale nie ma tam kompletnie nic ciekawego. Niestety.Naprawdę miałem nadzieję, że to będzie coś fajnego. Szkoda. I życzę trochę więcej dystansu, bo bez tego i z taką muzyką może być ciężko…
nie mam nic do nich, piosenka wpada w ucho
Piosenka Libido jest okropna :/ wokalistka nie ma fajnego głosu a tekst szkoda gadać .
Wygląda jak młoda Beata Kozidrak.
wokalistka musi być fajną osobą
gość, 13-08-10, 20:42 napisał(a):Niby fajnie, bo teledysk zapowiada się dobrze, mrocznie, z pazurem… dopóki nie mamy do czynienia z wokalem :|Mdła kompozycja wokalna, gdyby nie gitarowe brzmienia, można by puścić podkład techno.Kawałek zupełnie pozbawiony wyrazu.Z takimi utworami nie ma żadnych szans na wybicie, nic mnie tu nie zaskakuje.Pyzior kojarzę, czyżby z fotki.pl? Walnij banie zmienisz zdanie
Niby fajnie, bo teledysk zapowiada się dobrze, mrocznie, z pazurem… dopóki nie mamy do czynienia z wokalem :|Mdła kompozycja wokalna, gdyby nie gitarowe brzmienia, można by puścić podkład techno.Kawałek zupełnie pozbawiony wyrazu.Z takimi utworami nie ma żadnych szans na wybicie, nic mnie tu nie zaskakuje.Pyzior kojarzę, czyżby z fotki.pl?
ale miła niespodzianka, na pewno zaopatrzę się w CD szkoda, że wcześniej ich nie znałem. Widać, że w końcu mają dobrego menadżera oraz kogoś od PR. no i Grupa 13 no no
zapowiada się ciekawie
ona upodabnia się do Aguilery
natala474, 13-08-10, 20:23 napisał(a):ona upodabnia się do AguileryDla mnie upodabnia sie sama do siebie.
Wizualnie wokalistka przypomina raczej Monikę Olejnik.
wszedzie juz i wszystko skupia sie wokól Dody, tragedia normalnie
Fajna kapela plus za honor !
Kolejne badziewie na polskim “rynku muzycznym??!!”-.-
Doda jak nic
gratuluje odwagi.
nikt nie chce być do nikogo porównywany .
wszyscy ktorzy maja blond wlosy beda porownywani z doda, tak samo jest z gaga, christina tez jest z nia porownywana glownie przez kolor wlosow
gość, 13-08-10, 17:41 napisał(a):Doda jak nicno fakt, bo ma blond wlosy, ręce, korpus
muza super, wokal niestety psuje efekt.
calkiem fajna muzyka( mocno rock and roll-owa), teledysk ciekawy, a wokalistka być może jeszcze rozwinie skrzydła…póki co głosu tak mocnego jak doda nie ma, ale kto wie moze to się jeszcze zmieni…
dla mnie to takie within temtation albo cos jak milczenie owiec z gdańska
Popieram młode zespoły, które gardzą tanim lansem. Macie u mnie dużego plusa za HONOR. A muzyka ciekawa. Fajnie brzmicie i wyglądacie. Gratulacje współpracy z Grupą 13. Czekam na kolejny singiel.
Cieszę się, ze mieli odwagę powiedzieć co myślą. Gratulacje dla zespołu i menadzmentu. Życzę im sukcesu zasłużyli sobie swoja praca, wytrwałością, talentem. A cóż ze Pani wokalistka ładna to tylko szybciej osiągną cel. Ciekawa muza a cover Walk Away rządzi.
gość, 13-08-10, 16:48 napisał(a):znowu disco polo Tyś słyszał disco-polo ?! ?! ?!
Maja cos do powiedzenia i przekazania
No i bardzo mądrze gada. Podoba mi się takie podejście. Nie ma co jej porównywać do Dody. Ta dziewczyna jest piękna, ma wspaniały głos, zespół tworzy ciekawą muzykę, chociaż teksty nie przypadły mi do gustu. Życzę dużo sukcesów. Gdzie Dodzie do niej?
znowu disco polo
Dajcie spokoj juz z ta Dioda ! Ta zdecydowanie wydaje sie ciekawsza i ladniejsza
Pop gothic z głosem wokalistki przypominającym Diodę.