Gdy bożonarodzeniowe i sylwestrowe koncerty już za nami, oczy wszystkich zwracają się w stronę innego muzycznego wydarzenia – Eurowizji. W tym roku 68. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się w Malmö w Szwecji i przypada na 7, 9 i 11 maja. W polskich preselekcjach może wziąć udział każdy, kto ma ukończone 16 lat, polskie obywatelstwo i piosenkę trwającą maksymalnie trzy minuty z oryginalnym tekstem i muzyką, która ujrzała światło dzienne po 1 września 2023 roku.

Na początku stycznia Telewizja Polska poinformowała, że reprezentant Polski zostanie wyłoniony poprzez wewnętrzne preselekcje, a ostateczny termin nadsyłania zgłoszeń mija 2 lutego o godzinie 22:00. Zwycięzca zostanie wskazany poprzez komisję, składającą się z 5 osób oraz Sekretarza Komisji Konkursowej.

Justyna Steczkowska uczy chodzić z gracją Dodę. Ten film to HIT internetu!

Doda o udziale Justyny Steczkowskiej w 68. Konkursie Piosenki Eurowizji. Ma przecieki z TVP

Wśród osób, które wyraziły chęć reprezentowania Polski pojawiły się między innymi Justyna Steczkowska, Luna, Marcin Maciejczak, Janek Górka i Dominik Dudek. Ta pierwsza z piosenką „WITCH-ER Tarohoro” podbiła serca nie tylko polskich, ale również zagranicznych słuchaczy i natychmiast stała się faworytką fanów konkursu. Czy jednak pojedzie na Eurowizję? Niekoniecznie, co zdradziła… Doda w rozmowie ze Światem Gwiazd.

Piosenkarka, która jest ogromną fanką Eurowizji i co roku z zapartym tchem śledzi konkurs już na wstępie przyznała, że ubolewa nad tym, że nie zorganizowano w tym roku publicznych preselekcji:

Już nie dla samej chęci oceniania, kto ma jechać, tylko w ogóle szkoda, że nie będzie tych preselekcji. Mamy tylu wspaniałych uczestników tym razem. Chciałabym zobaczyć, jak się ze sobą zmierzą.

Następnie podkreśliła, że gorąco kibicuje Justynie:

Kibicuję Justynie, uważam, że ma super doświadczenie sceniczne, więc nie zeżre jej trema. Wokalnie też super. I z PR-owego punktu widzenia, jako menadżer, postawiłabym cały ciężar PR-u tam, bo wiadomo, tańczących i śpiewających jest tam bardzo dużo. Ale no sorry, w tym wieku, tak zajebiście dobrze wyglądających mało.

Niestety, choć Doda trzyma kciuki za koleżankę po fachu, jednocześnie nie ma dla niej dobrych wieści. Dotarły do niej przecieki z TVP, które jasno sugerują, że Steczkowska nie zostanie wybrana jako reprezentantka Polski na Eurowizję:

Natomiast z tego, co się mówi w kuluarach, to niestety, ale chyba nie chcą jej puścić.

Zapytana, czy ma na myśli władze Telewizji Polskiej odparła wymijająco:

Nie wiem kto, ale tak mówią. Gdzieś tutaj.

Anna Jurksztowicz pojedzie na Eurowizję 2024 z nową piosenką?

pasekkozak

scena z: Doda, fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

Na zdj.: Doda, Fot. ArtService/AKPA

Doda

Doda

scena z: Doda, SK:, , fot. Niemiec/AKPA

 

scena z: Justyna Steczkowska, SK:, , fot. Piętka Mieszko/AKPA

scena z: Justyna Steczkowska, SK:, , fot. Piętka Mieszko/AKPA

scena z: Justyna Steczkowska, fot. Piętka Mieszko/AKPA

scena z: Justyna Steczkowska, SK:, , fot. Piętka Mieszko/AKPA

scena z: Justyna Steczkowska, SK:, , fot. Piętka Mieszko/AKPA