24-krotny zdobywca nagrody Grammy Kanye „Ye” West kontynuuje walkę z Adidasem w serii Instastories, które opublikował w czwartek wieczorem. 45-letni raper-projektant współpracował z niemiecką firmą już w 2013 roku, ale teraz oskarża kierownictwo marki Adidas o „kradzież” jego projektu, przy tworzeniu modelu Adilette 22”.

Kanye West jest teraz z tą 33-letnim aniołkiem Victoria’s Secret

Kanye West po raz pierwszy udostępnił czwartkową prywatną wiadomość o godzinie 13:00 naszego czasu, którą wysłał do Torbena Schumachera, wiceprezesa, globalnego dyrektora generalnego Adidas Originals, Basketball & Partnerships. Następne wiadomości pojawiły się później, w których West powiedział, że „chce dać” Adidasowi „20% sprzedaży/tantiemów/zysku netto”.

Adidas, nie rozmawiam już z Torbenem. Jestem królem. Rozmawiam tylko z decydentami – napisał Kanye West.

Kanye West na wojnie z Adidasem

Założyciel Donda Academy, który wyznał, że „kocha wojnę”, wcześniej, a dokładnie 15. września zakończył swoją 10-letnią współpracę z GAP, żądając 60-300 dolarów za ubrania, które chciał sprzedać w sklepach za 20 dolarów. Jak można się domyślić był to mało lukratywny interes dla sieciówki GAP.

Kanye West próbuje opatentować granatowe kółko. Tak, granatowe kółko

Nie jestem tylko maskotką w przerwie rozgrywek, podniecając tłum mówiący, >Hej, załóż to, noś to<, ale wiesz, po prostu naucz się inżynierii finansowej. Naucz się, naucz się, jak naprawdę prowadzić firmę – powiedział niedawno Kanye West w kontekście swoich sporów z GAP i Adidas.

Niemniej West właśnie pozyskał nowego producenta do swojej prezentacji Yeezy, która będzie miała miejsce 3. października podczas paryskiego tygodnia mody.

Kim Kardashian, Kanye West, North West, Credit line: Backgrid/P&P/MEGA / The Mega Agency / Forum

Fot. ShotbyNYP / BACKGRID / Backgrid USA / Forum

Kanye West

Kanye West fot. Backgrid USA / Forum