Karolina Gruszka jest jedną z tych gwiazd, które życie prywatne zostawiają całkowicie z dala od blasku fleszy. A jeśli jakaś informacja ma już ujrzeć światło dzienne, dzieje się to z ważnego powodu. Potwierdza to zresztą również wiadomość o chorobie aktorki.

Karolina Gruszka na okładce Harper’s Bazaar. Udzieliła wyjątkowego wywiadu!

Karolina Gruszka cierpi na stwardnienie rozsiane

Karolina Gruszka była w niedziele rano gościem na kanapie programu „Dzień dobry TVN”. Zwierzyła się ona prowadzącym, że cierpi na stwardnienie rozsiane, czyli przewlekłą i nieuleczalną chorobę, która atakuje ośrodkowy układ nerwowy. I choć nie można z nią wygrać, jeśli jest ona odpowiednio wcześnie zdiagnozowana i wdrożone zostaje leczenie, da się z nią normalnie funkcjonować i długo żyć.

Całkowicie zahamowałam chorobę. Lek przyjmuję dwa razy w roku. Od lat funkcjonuję w 100 proc. normalnie. Tak naprawdę to zapominam o SM, nie myślę o sobie, jak o osobie chorej. Jestem tutaj, żeby wlać trochę optymizmu w SM. Normalne życie jest możliwe, pod warunkiem, że choroba zostanie wcześnie wykryta – powiedziała Karolina Gruszka.

Aktorka dodała również, że zdecydowała się opowiedzieć o swojej chorobie, by zwiększyć w społeczeństwie świadomość na jej temat. 41-latka zachęcała, by badać się regularnie i nie zwlekać z wizytą u lekarza, jeśli pojawią się jakiekolwiek objawy.

Gwiazda zdradziła też, że zaangażowała się w kampanię „NEUROzmobilizowani”, która ma pomagać osobom z chorobami neurologicznymi. Akcja ma też wspierać bliskich takich pacjentów.

karolina-gruszka-pt

karolina-gruszka-iwan-wyrypajew-borys-szyc-07

karolina-gruszka-pt-03