Katarzyna Skrzynecka pojawiła się w programie Magdy Mołek „W moim stylu”, gdzie opowiedziała m.in o kulisach swojego zwolnienia z Polsatu oraz macierzyństwie, z którym wiązała się trudna i długa walka o zajście w ciążę.

Katarzyna Skrzynecka o córce Alikii

Katarzyna Skrzynecka o trudnej walce o zajście w ciążę

Katarzyna Skrzynecka w 2009 roku wyszła za mąż za Marcina Łopuckiego, z którym doczekała się urodzonej 23 listopada 2011 roku córki Alikii. Aktorka przyznała jednak, że nim mogła zakosztować macierzyństwa i powitać na świecie córeczkę, musiała podjąć wiele prób i starań:

Ja 4 razy oczekiwałam dziecka, zanim moja Alikia się szczęśliwie i zdrowo urodziła. Urodziłam Alisię dopiero, mając 40 lat skończone. Wcześniej za każdym razem była na ta nadzieja i w którymś momencie po 3, po 4, po prawie 5 miesiącach najdalej jednak okazywało się, że jeszcze nie tym razem, że jeszcze się nie uda.

Jednocześnie Skrzynecka zaapelowała do innych kobiet, które bezskutecznie starają się o dziecko, by się nie poddawały:

Ja tej nadziei nigdy nie straciłam i zawsze mówię kobietom, które planują macierzyństwo lub marzą o macierzyństwie, niestety przechodzą te nieudane próby, nie poddawajcie się. Dopóki medycyna nie powie wam, że absolutnie nie możesz, nie dasz rady (…), dopóki nie usłyszysz takiej diagnozy, że po prostu się nie da, nie wolno się poddawać i trzeba próbować.

Katarzyna Skrzynecka o utracie pracy: „Mnie nie było dane poznać powodów decyzji”

pasekkozak