Kilka dni temu 39-letnia Angelina Jolie oznajmiła światu, że usunęła jajniki. Dwa lata temu aktorka wyznała, że profilaktycznie dokonała mastektomii. Time pisał wówczas o „efekcie Angeliny”, ponieważ aktorka pchnęła inne kobiety zagrożone rakiem do badań czy podjęcia podobnych do niej kroków.

Dwa lata temu napisałam o prewencyjnej mastektomii obu piersi, jakiej się poddałam. Proste badanie krwi ujawniło, że noszę w sobie mutację genu BRCA1, która dawała 87-procentowe ryzyko raka piersi i 50-procentowe ryzyko raka jajników. Raka jajników u mojej mamy zdiagnozowano, gdy miała 49 lat. Ja mam 39. W ubiegłym tygodniu poddałam się laparoskopowej obustronnej resekcji jajników. Lekarze znaleźli na jednym z nich małego guza, ale nie miał on w sobie zmian nowotworowych – napisała aktorka.

Wczoraj 30-letnia Kelly Osbourne oznajmiła, że popiera decyzję Angie i być może w przyszłości podejmie taką samą. Przypomnijmy w 2002 roku u matki Kelly, Sharon Osbourne, zdiagnozowano raka okrężnicy. Kilka lat później żona legendarnego muzyka podjęła decyzję o usunięciu piersi.

Również posiadam gen zwiększający ryzyko zachorowania na raka. Mama kazała się nam zbadać. Wiem, że pewnego dnia będę musiała to zrobić [usunąć jajniki] , jeśli będą miała dzieci. Będę chciała przy nich być i wspomagać je, jak tylko będę mogła. Podziwiam Angelinę za to, co zrobiła, ponieważ zwróciła na tę sprawę uwagę całego świata. Teraz ludzie chcą iść się przebadać – mówi Kelly.

Popieracie decyzję Kelly?

Kelly Osbourne też usunie jajniki?

Kelly Osbourne też usunie jajniki?

Kelly Osbourne też usunie jajniki?

Kelly Osbourne też usunie jajniki?