Ashley Biden jest 39-letnią córką Joe Bidena, nowego prezydenta USA oraz jego żony Jill. Polityk oprócz niej miał trójkę dzieci z byłą żoną Neilią Hunter. Zginęła ona razem z jego córką Naomi w wypadku samochodowym. Jego syn Beau w 2015 roku zmarł na nowotwór.

Największe gwiazdy Hollywood wezmą udział w inauguracji Joe Bidena

Kim jest Ashley Biden, córka Joe Bidena?

Obecnie żyje dwójka dzieci prezydenta USA – Robert Hunter pracujący jako adwokat oraz Ashley, pracowniczka socjalna, adwokatka lokalnych społeczności oraz projektantka mody. W 2017 roku założyła markę modową Livelihood, z której część dochodów przeznaczana jest na walkę z nierównościami rasowymi i finansowymi.

Ashley bardzo chroni swojej prywatności, nie ma kont w mediach społecznościowych. Dzień przed zaprzysiężeniem swojego ojca udzieliła wywiadu dla amerykańskiej telewizji NBC.

Nie mam publicznego konta w mediach społecznościowych. Postawiłam sobie granice, bo wciąż wierzę w dobroć i człowieczeństwo.

Wiele osób podejrzewało, że zostanie doradczynią swojego ojca, tak jak Ivanka Trump, pracowała razem z Donaldem Trumpem. Ashley jednak nie ma takich planów.

Nie będę miała pracy w administracji.  Mam jednak nadzieję, że przydam się do prowadzenia działań związanych ze sprawiedliwością społeczną, zdrowiem psychicznym i że będę mogła zaangażować się w rozwój i rewitalizację społeczeństwa.

OMG! Joe Biden pokazał nagranie z Agatą Dudą

Ashley Biden z ojcem Joe Bidenem

Ashley Biden z ojcem Joe Bidenem fot. Reuters / Forum

Ashley przyznała, że ma żal do Melanii Trump, która złamała tradycję i nie spotkała się z nową Pierwszą Damą.

Podczas takiego spotkania żona nowo wybranego przywódcy może zadawać pytania swojej poprzedniczce i otrzymuje wszystkie najważniejsze informacje o tym jak mieszkać i funkcjonować w Białym Domu. W tym roku jednak tak się nie stało.

Joe Biden uczcił zmarłego syna. Piękny gest prezydenta-elekta

Córka Joe Bidena nawiązała również do jego tragicznej przeszłości – jego żona i córka zginęli w wypadku, jeden z jego synów w młodym wieku zmarł na raka.

Tata jest bardzo empatyczny i potrafi rozpoznać ból, czuć czyjś ból i pocieszyć. To sprawiło również, że stawia rodzinę na pierwszym miejscu. Miał i ma taką zasadę, że jeśli któreś z jego dzieci zadzwoni, to gdziekolwiek by nie był, wyjdzie ze spotkania.

Ashley Biden – mąż

Ashley Biden w 2012 roku wyszła za mąż za chirurga plastycznego i otolaryngologa, Howarda Kreina.

Jill Biden, córka Joe Bidena

Jill Biden, córka Joe Bidena fot. Reuters / Forum

Jill Biden z córką Ahsley

Jill Biden z córką Ahsley fot. Reuters / Forum

Joe Biden, Ashley Biden

Joe Biden, Ashley Biden fot. Reuters / Forum