Hugh Gosvenor (33 l.), 7. książę Westminsteru ma nie tylko arystokratyczny tytuł, ale i miliardy funtów na koncie. Uwaga drogie panie, niestety ten jakże pożądany kawaler za chwilę się żeni!

Hugh Grosvenor znalazł się na szczycie listy najbogatszych osób poniżej 40. roku życia brytyjskiej gazety Sunday Times. Hugh nadal znacznie przewyższa króla Karola, którego majątek osobisty wynosi 770 milionów dolarów, co według zestawienia plasuje go na 258 miejscu wśród najbogatszych osób w Wielkiej Brytanii.

Przystojny syn księcia Edwarda – wszystkie oczy na młodego hrabiego

Według Sunday Times majątek rodziny księcia Westminsteru wynosi 12,8 miliarda dolarów. Hugh Gosvenor odziedziczył tytuł i majątek po ojcu w 2016 roku, co uczyniło go najmłodszym miliarderem w Wielkiej Brytanii i zapewniło mu tytuł „najbardziej pożądanego kawalera w Anglii”.

Hugh Gosvenor

Hugh Gosvenor za chwilę się żeni

Hugh jest prezesem Grosvenor Group, grupy inwestycyjno-nieruchomościowej, która zarządza majątkami i wspiera inicjatywy charytatywne, takie jak inwestowanie w technologie żywnościowe i rolnicze, które są odpowiedzialne za środowisko i działają na rzecz bardziej zrównoważonego systemu żywnościowego. Ponadto przewodniczy również Westminster Group, która zapewnia dotacje na programy pomocy młodzieży dla dzieci z grup ryzyka i ściśle współpracuje z grupami wspierającymi rodziny i szkoły w ich lokalnych społecznościach.

Hugh jest blisko powiązany z brytyjską rodziną królewską, m.in. jako jeden z siedmiu rodziców chrzestnych księcia George’a. Dla przykładu jego matka, Natalia, jest jednym z rodziców chrzestnych księcia Williama, a Hugh uważa króla Karola za swojego własnego ojca chrzestnego.

Zajrzyj do galerii zdjęć poniżej:

Hugh Gosvenor