Kinga Rusin była ostatnio nieobecna na swym blogu. Nic dziwnego – córka prezenterki zdawała egzaminy do liceum, więc jej mama całą energię przekierowała na szkolne tory.

Wczoraj Rusin wróciła do sieci:

Przepraszam też, że tak długo milczałam. Liczę na wyrozumiałość i mam nadzieję, że wszyscy, którzy musieli przeżyć egzaminy swoich dzieci do liceum mnie zrozumieją. Nie mogłam na niczym się skoncentrować. Teraz już w naszym szkolnym życiu jest spokojniej. Egzaminy zdane i wybory dokonane. Mam nadzieję, że właściwe…

Przy okazji Rusin, która słynie z miłości do sportu, gratuluje Agnieszce Radwańskiej finału w Wimbledonie. Dziennikarka wspomina swoje spotkanie z tenisistką:

Pamiętam kiedy spotkałam się dwa lata temu z Agnieszką na kortach w Sopocie. Byłam zaskoczona, że muszę wysoko zadzierać głowę w czasie wywiadu, chociaż nie jestem niska. Agnieszka jest smukła, ma obłędnie długie i zgrabne nogi, robi wrażenie, nie sposób jej nie zauważyć, a kiedy staje obok Sereny Williams w zasadzie jej nie widać. Jakaż ta Serena musi być w rzeczywistości ogromna. Samo to może już przeciwniczkę sparaliżować. Plus doświadczenie, lista osiągnięć i zer na koncie, sława, która od lat się za nią ciągnie. Serena przełamuje wszelkie standardy. To w końcu ona wystąpiła na okładce Sports Illustarted w kostiumie kąpielowym, chociaż zazwyczaj w takich sesjach oglądamy szczupłe modelki. Nie ukrywam, uwielbiam Serenę, jak pewnie wiele osób kochających tenis, pomimo tego, że jej gra jest mało finezyjna, siłowa, ale historia życia, determinacja, sportowy duch, osiągnięcia imponujące. Serenę uwielbiam ale Radwańską jeszcze bardziej! – ekscytuje się Rusin.

Rusin jest zawiedziona tym, że w polskiej TV nie było transmisji meczu Radwańskiej:

Ależ mocno trzymałam za nią kciuki, ależ głośno krzyczałam za każdym razem kiedy piłka trafiała w kort. Czułam się tak jakbym oglądała finał Euro z udziałem Polaków, tylko transmisji w telewizji polskiej nie było…

Cały post Kingi Rusin przeczytacie na jej blogu.

Kinga Rusin: Egzaminy zdane i wybory dokonane