Temat socjalnych świadczeń od zawsze wywoływał wiele emocji. A gdy wypowiadają się na niego znani i lubiani, nierzadko w sieci pojawia się burza. Zresztą tak też jest w przypadku Klaudii Halejcio i jej narzeczonego, Oskara Wojciechowskiego. Rodzice małej Nel przyznali podczas rozmowy z Żurnalistą, że nie pobierają co miesiąc tak zwanego 500 plus. Para wyjaśniła też powód swojej decyzji. I to właśnie on sprawił, że w internecie zawrzało…

17-letnia Suri Cruise to klon swojej mamy, „To już dorosła kobieta” [wideo]

Klaudia Halejcio i jej partner nie pobierają 500 plus. Dlaczego?

Klaudia Halejcio i Oskar Wojciechowski poznali się na imprezie w 2020 roku. Wspólni znajomi umówili ich na randkę. Aktorka przyznała kiedyś, że jej ukochany podkochiwał się w niej od dawna i… początkowo myślał, że nazywa się Agnieszka Kaczorowska. Niemniej między nimi nimi od razu pojawiło się uczucie.

Owocem tej miłości jest 2-letnia Nel. Para planuje też ślub w niedalekiej przyszłości, a fragmentami swojego szczęśliwego życia, dzieli się w z obserwatorami w social mediach. Nie jest też żadną tajemnicą, że poza udaną relacją i piękną córką, narzeczeni cieszą się luksusowym życiem. Duży dom, drogie wakacje… Czy mając wszystkiego pod dostatkiem korzystają  ze świadczeń społecznych, takich jak na przykład 500 plus? Takie właśnie pytanie zadał Klaudii i Oskarowi Żurnalista. Jaka była ich odpowiedź? Dla wielu zaskakująca…

Agnieszka Włodarczyk zamieszkała w USA! Pokazała dom: „Jak z filmu” (FOTO)

To jest coś, co zawsze wywołuje uśmiech na naszej twarzy. Postanowiliśmy nigdy nie brać 500 plus i nie mamy zamiaru. Jakby ludzie zawsze pytają: „No ale dlaczego? Dają, to trzeba brać”. No jakby nasz mindset jest za to zupełnie prosty (…) Uważamy, że te 500 zł, no nie ukrywajmy, jakoś nic w naszym życiu nie zmieni. I na pewno inni potrzebują tych pieniędzy bardziej. No to dlaczego mamy nadwyrężać budżet państwa na rzeczy, bo nam się należy, to weźmiemy, bo wszyscy biorą. To nie jest dla mnie odpowiedź – wyjaśnił partner influencerki.

Pod postem dziennikarza pojawiło się wiele komentarzy. Część internautów przyznało, że nie rozumieją zachowania pary.

Taaaaa łatwo im się mówi, jak siedzą na kasie, ciekawie co by mówił jakby im nie wystarczyło do końca miesiąca – napisała jedna z obserwatorek Żurnalisty, a kolejna dodała – Co za głupota. Właśnie osoby które płacą największe podatki powinny brać te pieniądze bo oni najwięcej w ten budżet państwa wkładają. Jakim prawem te pieniądze dostają osoby które nie pracują albo pracują na lewo a kasę ciągną? Teraz czekam na zlot wściekłych mamusiek, polecam się.

Klaudia Halejcio dodała, że według niej te pieniądze powinny przysługiwać wyłącznie tym, którzy tego potrzebują. Pod wideo Żurnalisty znaleźć można kilka głosów, zgadzających się z opinią pary.

Joanna Opozda zdradziła, jak wyglądała jej najgorsza randka: „Zaczął ziewać”!