Dlatego też we współpracy z WWP Beauty zdecydowała się na zmianę opakowań w kolekcji Epoch – linii produktowej, w której znajdują się kosmetyki inspirowane etnobotaniką. Od niedawna niemalże cała kolekcja dostępna jest w opakowaniach wykonanych z wyjątkowego tworzywa, jakim jest biożywica. Dowiedz się więcej na temat Epoch od Nu Skin®, poznaj naszych ulubieńców i sprawdź, co się zmieniło na lepsze.

Nowa odsłona kolekcji Epoch od Nu Skin®

Linia produktów Epoch postała w 1996 roku. Szerokie portfolio łączy w sobie podziw dla odwiecznych tradycji rdzennych kultur i pragnienie odwdzięczenia się naszej planecie za oferowane przez nią dobro w postaci unikalnych składników naturalnych. Dlatego dzięki osiągnięciom nauki oraz wykorzystaniu wielopokoleniowej wiedzy rdzennych społeczności i inspiracji etnobotaniką, kolekcja Epoch jest pełna doskonałych produktów. Znajdziemy w niej zarówno kosmetyki do twarzy, włosów i ciała, jak i produkt do pielęgnacji delikatnej skóry niemowląt i dzieci.

Poznaj naszych ulubieńców

Nasza redakcja miała okazję poznać tę linię produktową i znalazła w niej kilka prawdziwych perełek. Oto kilka naszych typów:

  • Epoch Baobab Body Butter – to bogaty krem do ciała, który zawiera wyciąg z owoców baobabu, masło shea oraz olej z orzechów makadamia. Dzięki nim intensywnie nawilża skórę, wspiera jej naturalną barierę ochronną, nadaje jej miękkość i gładkość. Produkt ma także aspekt społeczny, ponieważ wykorzystany w składzie wyciąg z miąższu owoców afrykańskiego baobabu pozyskiwany jest w odpowiedzialny sposób od kobiecego kolektywu z Burkina Faso.

  • Epoch iceDancer pokochamy szczególnie teraz, latem! Produkt ma formułę szybko wchłaniającego się żelu, a w składzie wyciąg z naturalnej dzikiej mięty, którą Indianie zamieszkujący Północno-Zachodnią Amerykę wcierali w skórę w celu pobudzenia i rewitalizacji zmęczonych, obolałych nóg po długotrwałym marszu lub biegu.

  • Epoch Glacial Marine Mud, czyli maseczka do stosowania na skórze twarzy i ciała z morskim mułem polodowcowym pozyskiwanym z odległych zakątków północnozachodniego wybrzeża Pacyfiku. Produkt znakomicie usuwa ze skóry martwe komórki naskórka i zanieczyszczenia, jednocześnie nadając jej miękkość. W składzie znajdziemy ponad 50 różnych minerałów i substancji śladowych korzystnych dla skóry, np. miedź, cynk, magnez czy srebro.

Dobre dla Ciebie i przyjazne dla planety

Mottem przyświecającym tej linii produktowej jest hasło: Razem z Epoch – zadbaj o siebie, ludzi dookoła i naszą planetę. Nikogo więc nie dziwi, że zaledwie dwa lata od pojawienia się produktów na rynku, marka ruszyła z czynieniem dobra. Tym samym od 1998 roku firma przekazuje 0,25 USD na rzecz organizacji Nu Skin® Force for Good Foundation, dzięki czemu dotychczas uzbierano z tego kwotę 13 milionów USD. Pieniądze te wsparły łącznie setki projektów humanitarnych na całym świecie. Fundacja wspiera organizacje charytatywne i globalne programy pomocowe. Jednym z przykładów jest współpraca z organizacją Seacology, dzięki której ocalono już ponad 566 000 hektarów jednych z najbardziej wrażliwych ekosystemów naszej planety z korzyścią dla rdzennych społeczności oraz ludów wyspiarskich. Natomiast w ramach programu Nu Skin® o nazwie „Nasiona Nadziei” zostało zasadzonych jakieś 650 000 drzew owocowych i drzew baobabu w wioskach w Malawi, aby lokalni mieszkańcy mogli korzystać z nich jako źródła żywności i zarobku.

Zmiana na lepsze

Kolekcja Epoch od Nu Skin® jako pierwsza zyskała najnowocześniejsze i ekologiczne opakowania w postaci tubek Eco-Pac. To pierwsze tego typu rozwiązanie w przemyśle kosmetycznym, w którym wyeliminowano główkę i górne brzegi tubki, aby zużywać od 8 do 73% mniej plastiku do ich produkcji. Opakowania Eco-Pac są wykonane w 100% z biożywicy (tworzywa sztucznego pochodzenia biologicznego z trzciny cukrowej). Wykorzystanie tego surowca pozwala zmniejszyć emisje dwutlenku węgla od 79 do 95% przy produkcji każdej tubki. Co więcej, lekkie opakowania w postaci tubek Eco-Pac opracowane przez Nu Skin® we współpracy z WWP Beauty, zdobyły wyróżnienie „2020 Spark Award” w uznaniu ich innowacyjnego, proekologicznego charakteru i zerowej zawartości składników na bazie paliw kopalnych.