Podczas niedzielnej debaty Bronisław Komorowski wspierał się danymi zaczerpniętymi ze strony MamPrawoWiedziec.pl. Mówiąc o decyzjach Andrzeja Dudy w sprawach istotnych dla przyszłości Śląska i polskiego węgla, prezydent zachęcał wyborców, by zajrzeli na tę właśnie stronę, a znajdą tam sporo informacji na temat kontrkandydata.

Dziś prawicowe media przyjrzały się stronie promowanej przez Komorowskiego. Jak pisze fronda i niezależna, portal MamPrawoWiedziec.pl został założony przez Stowarzyszenie 61. Jego członkinią była córka Komorowskiego, Zofia.

Fronda pisze:

Ale krótki research i oto co znaleziono: „we władzach stowarzyszenia, w Komisji Rewizyjnej, zasiada córka prezydenta, Zofia Komorowska. Dziś rano na stronie stowarzyszenia pojawiła się informacja, że Komorowska jest członkiem zawieszonym, jednak wcześniej takich danych nie było. Natomiast w KRS stowarzyszenia (nr 0000244561) wyraźnie Komorowska figuruje jako aktywny członek Komisji Rewizyjnej”.

Ze sprawozdania finansowego za rok 2013 wynika, że organizacja dostała przeszło 125 tys. zł z budżetu państwa. 52,4 tys. zł pochodziły z Ministerstwa Spraw Zagranicznych, a 72,8 tys. z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

Niezależna zauważa, że na stronie znajdują się między innymi kwestionariusze kandydatów. Autorką kwestionariusz doświadczenia i poglądów Bronisława Komorowskiego jest Zosia Komorowska.

Kilka dni temu prezydent i jego małżonka, Anna, opowiadali, z jakim wzruszeniem zareagowali na spontaniczny spot ich dzieci, które po słabym wyniku ojca w 1. turze wyborów postanowiły go wesprzeć.

– Pewnie nas nie znacie. Nie jesteśmy celebrytami. Nasze życie jest zupełnie normalne. Pracujemy, wychowujemy dzieci, płacimy podatki, mamy kredyty – mówiła w spocie inna córka Bronisława Komorowskiego, Maria.

AKTUALIZACJA, godz. 15.40

Na stronie serwisu MamPrawoWiedzieć.pl pojawiło się oświadczenie Zarządu Stowarzyszenia 61. Czytamy w nim między innymi:

Nigdy nie ukrywaliśmy tego, że Zofia Komorowska, córka Bronisława Komorowskiego, była członkinią Stowarzyszenia 61. Dostęp do tej informacji mieli zarówno kandydaci, jak i wyborcy. W związku z wyborem ojca na Prezydenta RP Zofia Komorowska zawiesiła członkostwo w Stowarzyszeniu 61 oraz w jego komisji rewizyjnej. Zawieszenia nie zgłosiliśmy skutecznie do KRS, nad czym ubolewamy.

Zarząd Stowarzyszenia zapewnia, że informacje na stronie są obiektywne:

Do korzystania z naszych danych zawsze zachęcaliśmy i zachęcamy różnorodne media. Przed każdymi wyborami ufają nam i odpowiadają na kwestionariusz liczni kandydaci bez względu na przynależność partyjną. Zawartość serwisu MamPrawoWiedziec.pl jest efektem informacji otrzymanych od kandydatów lub z innych publicznie dostępnych źródeł. Bez względu na nasze osobiste poglądy, przeszłe i obecne, na nasze pytania odpowiadają politycy wszystkich opcji. Zależy nam, aby tak pozostało.

Cały wpis znajdziecie na stronie Stowarzyszenia.

Komorowski reklamował stronę współtworzoną przez córkę

Komorowski reklamował stronę współtworzoną przez córkę

Komorowski reklamował stronę współtworzoną przez córkę

Komorowski reklamował stronę współtworzoną przez córkę