Ten wywiad nie przejdzie bez echa i pozwoli wyrobić sobie opinię o tej aktorce. A trzeba przyznać, że tym razem Ania Mucha na dużo sobie pozwoliła.

Niektórzy stwierdzą, że dobrze opisuje rzeczywistość, jest zabawna, elokwentna. Inni mogą posądzić ją o fałsz, przesadę i nadmierną kreację.

Tak czy inaczej, będzie się o niej mówić. Przeczytajcie fragmenty wywiadu dla pisma Exclusiv.

Pytanie: Co jest w tobie takiego, że wzbudzasz w ludziach mocne uczucia?

Nóżki-śmierdziuszki. Na przykład – ściągam buty w kinie i kładę na siedzeniu przed sobą.

Pytanie: Robisz takie brzydkie kawały Mroczkowi (Rafał Mroczek partneruje Ani w serialu „M jak miłość\” – przyp. red.)? Słyszałam, że dzisiaj graliście scenę pocałunku…

Że niby miałam się wcześniej najeść czosnku? Nie, nie przypominam sobie, żebym zrobiła mu brzydki kawał.

Pytanie: A kto najlepiej całuje na planie?

Bosy (Marcin Bosak – przyp. red.). Choć dzisiaj podczas zdjęć ugryzłam Mroczka. Miau! Chyba był zadowolony, bo prosił o dubel (śmiech).

Pytanie: Ile musisz wcześniej wypić, żeby zagrać taką scenę?

Na trzeźwo to raczej nie pójdzie (donośny śmiech). Zresztą nie uznałabym tego dzisiejszego miziania za pocałunek. Nie całowaliśmy się tak pełną gębą, z języczkiem. Chociaż… On chyba włożył mi język.

Pytanie: Nie zrewanżowałaś mu się tym samym?

Byłam pełna pasji (śmiech). I oddana roli…

Ania łapie za komórkę i dzwoni do Rafała Mroczka: – Czołem, mam do ciebie pytanie za sto punktów. Powiedz mi, czy włożyłam ci dzisiaj język do ust? (śmiech opętańczy). Nie odpowiadaj mi pytaniem na pytanie, tylko powiedz, czy czułeś mój język w swoich ustach dzisiaj. Bo ja twój czułam… Dobra, buźka. To znaczy, bez języczka (śmiech). Nic, nic, buzia, pa.

Pytanie: A z Cisią Kasiopek też się całowałaś? Uważasz, że jest seksowna?

Nie rozumiem. Chodzi o Kasię Cichopek, jak mniemam. Mam wrażenie, że następne pytanie będzie dotyczyło tego, czy jestem w pełni uprawniona do chodzenia na Parady Równości. Tak?

Mam pełne prawo, tyle powiem. Jest kilka kobiet na tym świecie, które są pociągające, i wcale się nie dziwię, że ktoś nie może się oprzeć ich urokowi. Ja też nie. W końcu, jak powiedział premier Kaczyński, nobody is perfect.

Pytanie: Wiadomo, chodzi o podgrzanie atmosfery wokół siebie. Chcesz być bardziej wyrazista niż inne laski z show-biznesu?

O aktorach mówi się, że są do grania, tak jak dupa do srania… Inteligencję powinni zostawić we foyer. Być może dlatego są tacy, którzy nie mogą znieść myśli, że ja zostałam aktorką inną drogą. Mam wrażenie, że i tak mam więcej charakteru niż niektóre „laski” z show-biznesu. Generalnie mówi się o aktorach, że niewiele czytają, że znają tylko te teksty nad którymi pracują.

Pytanie: A co chciałaś powiedzieć Romanowi Giertychowi (po naszym pierwszym spotkaniu, w kościele przy Placu Zbawiciela – przy. red.)?

Chciałam mu powiedzieć, że będę za nim tęsknić. Uważam, że powinien przejść z polityki do show-biznesu, na przykład dostać swój własny program pt. Dlaczego pan kłamał, panie pośle…? Albo wystąpić w \”Tańcu z gwiazdami\”.

\"annaPytanie: No, póki co pląsa już Krzysztof Bosak. On jest zresztą całkiem inteligentny.

Czy ty wiesz, że jak go poznałam, to dopiero zrozumiałam, na czym polega ideologiczny beton? Do tego czasu nie miałam pojęcia, że można mieć takie klapki na oczach. Ale miałam z nim kłopot zarazem. Bo to jest taki chłopiec, którego ja bym najchętniej przytuliła. Usiadła z nim przy stole, napiła się winka, poznała go z kilkoma moimi kumplami gejami. Z przyjemnością bym to zrobiła, gdyby nie to, że gdyby on wiedział, gdzie ja mieszkam, wiedzieliby także jego łysi koledzy. Natomiast mam dla niego sporo macierzyńskich, chyba mogę tak powiedzieć, uczuć.

Pytanie: Jednak jesteś aktorką, a publicznie często komentowany jest twój wygląd, a nie zdolności aktorskie. Twoje plecy, piersi, brzuch. W dyskursie publicznym kobiety ocenia się poprzez ich wygląd.

Dziś wygląd mężczyzn jest tak samo komentowany. Mogę wam powiedzieć w sekrecie, że Mronio przez całą noc dzisiaj pakował, bo myślał, że będzie grał scenę bez koszulki.

Ja już na przykład nie muszę pakować, bo wiadomo, że jestem gruba, tłusta, brzydka i mam fatalne plecy. Mogę spać spokojnie.

Pytanie: Kiedy ostatnio robiłaś sobie liposukcję, Aniu?

We wtorek. Odsysam sobie plecy, no bo co. Mam mocne plecy, ale życie mnie poharatało. Są tacy, którzy twierdzą, że to cena za to, że mam parcie na szkło.

Nie da się chyba do końca uciec przed upublicznianiem swojej intymności, kiedy się jest na świeczniku. To twój wybór, ty decydujesz, że tam jesteś.

Słuchaj, pochodzę z klasycznej rodziny polskiej. Jeden alkoholik w domu, jeden prawnik dla równowagi. Jedna pielęgniarka, kierowca TIR-a, babcia sklepowa w mięsnym. Dziadek, pijak i złodziej, bo \”każdy pijak to złodziej\”. Zanim skradł serce babci, po pijaku zgubił kontrabas. Pewnie jeszcze parę trupów w szafie by się znalazło. Nie miałam co prawda dziadka w Wehrmachtcie, ale jakiegoś ubeka albo esbeka z pewnością dałoby się wygrzebać (śmiech).

Jaka jest najlepsza rzecz w podróżowaniu, prócz spóźniania się na samoloty?

W podróży najlepszy jest seks. Koniecznie wybierajcie długie dystanse. Chociaż klasy ekonomicznej w samolotach Air France nie polecam. To najlepszy dowód na to, że Emmanuelle wymyśliła jakaś inna nacja.

Próbowałaś to robić w samolocie?

Nie wiem, czy „próbowałam”, to dobre określenie (śmiech). Na szczęście żadna stewardessa nas nie nakryła. Lubię seks w nietypowych miejscach. Chociaż z drugiej strony – kiedy Doda powiedziała, że lub się bzykać w kiblu, pomyślałam sobie, że coś mnie ominęło.

\"annaLubisz seks?

Z wzajemnością.

Często go uprawiasz?

Zdarza się.

Najdłużej bez seksu ile wytrzymałaś?

Parę lat.

Chodzi tobie o te lata szkolne? (śmiech)

Nie, o lata całkiem dorosłe. Dzisiaj też uważam, że to długo, za długo.

Czyli mamy romantyczkę. Może nie miałaś brania?

Miałam, ale to nie znaczy, że mucha poleci na wszystko. Już raz powiedziałam, że wolę się spotykać z moim wibratorem w sypialni niż z mężczyzną, który mnie nie pociąga.

A ile miałaś lat, kiedy zaczęła się ta przerwa w seksie? Kiedy nadeszły chude lata (śmiech)?

Miałam ich mniej niż więcej. Przez lata byłam przykrywką w pewnej relacji… Ale to nudne. Mogę wam powiedzieć coś innego – najlepszy jest seks z żonatymi. Cenię żonatych za dyskrecję. Miałam takiego faceta, który był na tyle dyskretny, że zapomniał powiedzieć o mnie swojej żonie. O tym, że mnie bzyka.

(…)

Ja od jednego ze swoich reżyserów usłyszałam kiedyś, że będzie ze mnie niezła suka.

A operatorzy? Romans pomiędzy aktorką a operatorem robi podobno dobrze każdemu filmowi.

Z operatorami nie miałam akurat historii miłosnych. Ale gdybym ci powiedziała z kim ostatnio się bzykałam, to by ci kapcie z nóg spadły. Mogę tylko zdradzić, że niewątpliwie był to gwiazdor wielkiego formatu. I jeszcze… pewna reżyserka. Można śmiało powiedzieć, że doskonale wczułyśmy się w swoje role…

Tych reżyserek nie ma tak strasznie dużo…

Małgosiu, sorry (śmiech). Pozdrawiam cię. Taka rozpusta, jaka odchodzi na planach filmowych… Za to w samych filmach i serialach bywa bardziej pruderyjnie. Myślę, że ta scena, którą zagraliśmy dzisiaj z Rafałem Mroczkiem, nie wejdzie. Nie puszczą jej. Przekroczyliśmy dzisiaj granice dotychczasowej konwencji. On mnie usadził na stole, rozerwał mi bluzkę, ja zdjęłam mu T-shirt, on rozpiął mi stanik.

Miałaś gołe piersi?

Tak. Dlatego zakładam, że ta scena nie pójdzie. To ma lecieć o 20, a o tej porze Elżbieta Kruk jeszcze nie śpi (śmiech).

Może widzowie wolą romantyczną poetykę w serialach?

Przepraszam, ale nie wolą. Ekscytują się biustem Kasi Cichopek. Moje cycki też były w „Fakcie”. Proponowano mi również zdjęcia rozbierane do magazynu. Powiedziano mi, że będę miała biust Moniki Bellucci i talię Angeliny Jolie. Nie chcę wchodzić w takie akcje, w których staję się produktem, więc odmówiłam.

Cały wywiad tutaj.