Nie inaczej jest w przypadku kosmetyków. Przemysł kosmetyczny coraz częściej stawia na rezygnację z chemii, a opakowania do swoich produktów wykonują z materiałów biodegradowalnych lub pochodzących z recyclingu.  Czy kosmetyki naturalne mają wady? Czy są skuteczne? W poniższym artykule postaramy się obalić mity i przedstawić fakty na ten temat.

Fakty

Pora na fakty. Ogromnym plusem kosmetyków naturalnych jest brak w ich składzie szkodliwych substancji takich jak parabeny, sztuczne barwniki i konserwanty. Wybierając te produkty, nie musisz się obawiać, że do twojego organizmu dostają się szkodliwe, a czasem nawet rakotwórcze substancje. Są świetnym rozwiązaniem dla skóry w każdym wieku, bez względu na płeć i typ. Wystarczy dobrać odpowiednie składniki. Skład jest na tyle prosty i czytelny, że o wiele łatwiej nam znaleźć na ich temat informacje. Niewątpliwą zaletą jest także fakt, że jeden kosmetyk może być stosowany zamiast kilku kosmetyków. To oszczędność nie tylko pieniędzy, ale i miejsca w łazience. Przykładowo, olejek można używać zarówno do pielęgnacji, jak i nawilżenia skóry oraz odżywiania włosów.

Mity

Niekiedy zarzuca się kosmetykom naturalnym, że są drogie i trudno dostępne, a także że są za słabe, by przynosiły konkretne rezultaty. To wszystko mity. Tak jak w przypadku każdych innych kosmetyków, znajdziesz takie, za które zapłacisz krocie, jak i o wiele tańsze, a też skuteczne. Dobre kosmetyki naturalne w korzystnych cenach, dostępne są w sklepie z naturalnymi kosmetykami Onlybio.life. Maski i odżywki do włosów, szampony, wcierki, olejki, znajdziesz tam wszystko, czego potrzebujesz, by twoje włosy były zdrowe, mocne i lśniące. W swojej ofercie posiadają także kosmetyki do pielęgnacji ciała takie jak balsamy, olejki, żele do ciała czy peelingi, a także kremy do twarzy i rąk, czy kosmetyki dla dzieci. To tylko część dostępnych u nich produktów. Asortyment jest naprawdę ogromny. Każdy znajdzie coś dla siebie. Warto zdecydować się na naturalne produkty. To nie tylko najlepszy wybór dla naszych włosów czy skóry, ale także dla środowiska.

Skuteczność kosmetyków naturalnych

Nie wszyscy są przekonani, co do skuteczności kosmetyków naturalnych. Niektórzy wierzą tylko w moc silnej chemii. Nic bardziej mylnego. Tak jak wszystko, czego potrzebujemy w diecie, znajduje się w naturalnych pokarmach, tak jest i w przypadku kosmetyków. Czasami jednak na działanie kosmetyków naturalnych musimy poczekać chwilę dłużej. Mimo wszystko mamy pewność, że w pogoni za piękną skórą, oprócz skutecznych składników, nie dostarczamy sobie szkodliwych substancji. Musimy jednak mieć na uwadze, że mimo tego, że skład kosmetyków jest naturalny, co minimalizuje ryzyko podrażnień i alergii, to są osoby, które mogą mieć uczulenie także na naturalne składniki. Warto nowe kosmetyki wprowadzać stopniowo i analizować składy. Na pewno przy tak ogromnej ofercie produktowej, znajdziesz coś dla siebie.

 

Artykuł partnera