Ołena Zełeńska opuściła ogarniętą wojną Ukrainę i udała się do Londynu, gdzie przyjął ją między innymi Król Karol III. Pierwsza Dama z Ukrainy odwiedziła katedrę i spotkała się w specjalnie stworzonym centrum pomocy dla Ukraińców.

Ołena Zełeńska przyjechała do Londynu

Król Karol III spotkał się żoną prezydenta Ukrainy  w Ukraińskiej Katolickiej Katedrze Świętej Rodziny na Uchodźstwie w Londynie w celu oficjalnego otwarcia nowego Ukraińskiego Welcome Centre oraz spotkania z personelem, wolontariuszami i rodzinami przesiedleńców z Ukrainy.

Ołena Zełenska udzieliła wywiadu w Vogue’u. Wspomina pierwszy dzień wojny

„Miałam zaszczyt osobiście poznać Jego Królewską Mość Króla Karola III. Wspólnie odwiedziliśmy Ukraińską Katolicką Katedrę w Londynie, gdzie znajduje się również londyńskie Centrum Obsługi Ukraińców. To nie pierwszy raz, gdy Jego Wysokość znajduje czas i miłe słowa wspierać przymusowych migrantów z Ukrainy: ostatnio odwiedził ich w Szkocji, a wcześniej w Rumunii” – powiedziała Zełenska.

Pierwsza Dama podziękowała w imieniu wszystkich Ukraińców za pomoc, jakiej Wielka Brytania udzielała i nadal będzie udzielać Ukrainie.

Ołena Zełenska i Wołodymyr Zełenski w sesji dla amerykańskiego Vogue’a!

„Bo tutaj, w Londynie, na każdym kroku, podczas każdego spotkania czuję, jak to wsparcie jest coraz silniejsze, a wraz z nim nasza przyjaźń się umacnia” – dodała.

Zełenska odwiedzając Londyn wzięła udział w przyjęciu wydanym przez królową Małżonkę Camillę z okazji Międzynarodowego Dnia Eliminacji Przemocy wobec Kobiet. Ponadto Zełenska wygłosiła przemówienie w brytyjskim parlamencie.

 

 

King Charle / Forum

Britain’s King Charles meets Olena Zelenska/ Forum

Olena Zelenska, wife of the Ukrainian President looks on as Britain’s King Charles officially opens the new Ukrainian Welcome Centre, in London, Britain, November 30, 2022,Image: 741275345, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: POOL / Reuters / Forum