Książę Harry i Meghan Markle prawdopodobnie nie zostali zaproszeni przez rodzinę królewską do zamku Balmoral, gdzie będzie obchodzona pierwsza rocznica śmierci królowej Elżbiety II.

Książę Harry i Meghan Markle niezaproszeni do Balmoral

Wiele źródeł podaje, że para książęca nie otrzymała „zaproszenia” od starszych członków rodziny, aby wziąć udział w uroczystościach, które odbędą się 8 września. Tego samego dnia para planuje pojawić się w Düsseldorfie, w Niemczech, na Invictus Games.

Jaki rozwód? Meghan (w odważnej stylizacji) i Harry świętują jej 42. urodziny

„Jeśli nie zostaną uwzględnieni w żadnym z tych planów, znajdą własny sposób, aby uczcić to wydarzenie” – powiedział informator dla The Sun.

Król Karol III  i królowa Camilla mają uczcić pamięć najdłużej panującej monarchini w Wielkiej Brytanii w jej ulubionym szkockim zamku w otoczeniu członków rodziny, w tym kontrowersyjnego księcia Andrzeja i jego byłą żonę, Sarah Ferguson.

W tym roku na zamku Balmoral oczekuje się również obecności księcia Williama i Kate Middleton oraz ich trójki dzieci: księcia George’a (10 lat), księżniczki Charlotte (8 lat) i księcia Louisa (5 lat). Obecni mają być także książę Edward, jego żona Sophie, księżna Edynburga, oraz ich dwoje dzieci: Lady Louise Windsor i James, wicehrabia Severn.

Pozew księcia Harry’ego odrzucony. Nikt mu wcale nie zhakował telefonu?

Źródła sugerują, że absencja księcia i księżnej Sussex może mieć związek z kontynuującym się konfliktem między Harrym a jego bratem Williamem, spowodowanym przez kontrowersyjną autobiografię Harry’ego zatytułowaną „Spare” oraz liczne wywiady, w których krytykował rodzinę królewską.

„Można wyczytać atmosferę panującą między nimi, jeśli chodzi o te sprawy” – powiedział informator, dodając, że nie ma przesłanek, by Harry i William mieli ze sobą jakikolwiek kontakt. Tymczasem książę Yorku, który ma powiązania z skazanym pedofilem Jeffreyem Epsteinem, zamierza zatrzymać się na posiadłości Balmoral wraz z księżną York, ich córkami, księżniczkami Beatrice i Eugenią, oraz ich rodzinami.

Decyzja o dopuszczeniu Andrew do udziału w uroczystościach była przedmiotem dyskusji ze względu na jego skandaliczne przeszłości. Jednak źródło wyjaśnia, że istnieje duży obszar nieruchomości wokół zamku, więc nie każdy musi zatrzymywać się w Balmoral Castle. Sarah Ferguson, duchessa Yorku, została zaproszona na uroczystości, po tym, jak została pominięta na liście gości koronacji Karola. Inni zaproszeni na uroczystości to księżna Anna i jej mąż wiceadmirał Sir Timothy Laurence, oraz ich dzieci: Peter Phillips i Zara Tindall, wraz z ich rodzinami, a także kuzyn Karola, Lady Sarah Chatto.

Książę Harry i Meghan poprosili prezydenta USA o użycie „latającej fortecy”

Zamek Balmoral był powszechnie uważany za ulubioną rezydencję królowej Elżbiety II, gdzie ostatecznie zmarła w wieku 96 lat, 8 września 2022 roku.

Forum

Forum