47-letnia Jemima Khan, bliska powierniczka i przyjaciółka Diany, zrezygnowała z roli doradcy w serialu „The Crown” i zażądała usunięcia jej nazwiska z napisów końcowych. Powiedziała, że ​​​​historia jej przyjaciółki nie została „opowiedziana z takim szacunkiem i współczuciem, jakiego się spodziewałam”.

„Harry absolutnie milczał na temat Netflix. Powinien zerwać umowę i stanąć w obronie swojej matki. Co jest ważniejsze? Pieniądze czy obrona mamy? To zdumiewające, że nie może znaleźć w tym swojego głosu”, powiedziała o sprawie Angela Levin, autorka książki Harry: A Biography of a Prince.

Wow! Elizabeth Debicki wygląda identycznie jak księżna Diana

Książę Harry będzie współpracował z Netflixem?

5 seria The Crown – premiera w listopadzie przyszłego roku – skupi się na ostatnich latach Diany przed jej śmiercią w wypadku samochodowym w Paryżu w 1997 roku. Jej rozwód z księciem Karolem, relacje z kardiochirurgiem Hasnatem Khanem i biznesmenem Dodim Fayedem, a także jej szokujący wywiad BBC z Martinem Bashirem.

Przyjaciele Diany często wyrażali obawy o to, jak zostanie sportretowana w nowej serii serialu The Crown – w której gra ją 31-letnia australijska aktorka polskiego pochodzenia Elizabeth Debicki.

Meghan i Harry podpisali kolejną umowę na 30 milionów funtów

Książę Harry jest pod presją zerwania swojej 100-milionowej umowy z Netflix w związku z nieodpowiednim sportretowaniem jego matki przez twórców serialu The Crown. Przyjaciółka jego zmarłej matki opuściła współpracę z serialem, gdy uznała, że twórcy „nie oddają należytego szacunku Dianie”.

Książę Harry otrzymał polecenie przerwania milczenia w sprawie kontrowersyjnego przedstawienia księżnej Diany przez giganta, pomimo zawartego z nimi kontraktu na duże pieniądze. Obserwatorzy uważają jednak, że nie zrezygnuje z tak ogromnej sumy pieniędzy, by walczyć o dobry wizerunek mamy.

Meghan i Harry podczas Global Citizen Live fot. Backgrid USA / Zuma Press