Książę Harry (38 l.) przyznaje, że wciąż ma pytania dotyczące tragicznej śmierci swojej matki, księżnej Diany. Książę ujawnił to podczas swojego pierwszego wywiadu telewizyjnego po opublikowaniu pierwszych fragmentów jego „autobiografii”.

„Jest wiele niewyjaśnionych rzeczy”, Harry wyjaśnił jednak, że „naprawdę nie widzi sensu” otwierania kolejnego śledztwa po latach i analizowania sprawy śmierci Diany Spencer.

Harry przyłapany z ochroniarzem, tuż po wycieku pierwszych fragmentów autobiografii

Przypomniał sobie również, jak krótko po śmierci matki oglądał makabryczne zdjęcia z miejsca zdarzenia, próbując zrozumieć, co się stało.. Wyznał, że pamięta, jak paparazzi w oknie robili zdjęcia, gdy Diana umierała, zamiast jej pomagać.

Książę Harry o śmierci matki

Porównując w wywiadzie dla ITV śmierć Diany do niedawnych obaw o własne życie, Harry powiedział, że był „naprawdę przerażony tym, co się stanie” z nim i jego żoną Meghan Markle.

Książę Harry uderza w łysinę brata, czyli kolejne rewelacje z książki

Harry powiedział również w rozmowie, że ma nadzieję, że pewnego dnia załata sprawy, zwłaszcza ze swoim ojcem, królem Karolem III i jego bratem, księciem Williamem.

„Chcę pojednania, ale najpierw musi przyjść odpowiedzialność”, powiedział, twierdząc, że niektórzy członkowie rodziny królewskiej powiedzieli mu, że ma „urojenia i paranoję”.